Teledyski oglądają miliony, a bilety wyprzedają się na pniu. Przed nami kolejna odsłona hymnu kultowego festiwalu

Nareszcie! Wy też czekaliście, prawda? Poznaliśmy właśnie hymn tegorocznego Męskiego Grania. Jedna z największych polskich tras festiwalowych już za chwilę przed nami. A już teraz możemy posłuchać utworu "Wolne duchy" w wykonaniu Darii Zawiałow, Mrozu i Kacperczyk.

Znamy skład Męskie Granie Orkiestra 2024

Niedawno - dokładnie 6 czerwca - poznaliśmy muzyków, którzy wyruszą w jedną z najważniejszych tras tego lata. Z okazji jubileuszowej edycji sponsorowanego przez markę Żywiec Męskiego Grania stworzona została wyjątkowa Męskie Granie Orkiestra. Kogo zobaczymy na scenie? Zaśpiewa dla nas Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk.

Darii Zawiałow czy Mroza nikomu nie trzeba przedstawiać. Fani Męskiego Grania znają ich świetnie - artystka zadebiutowała w Męskie Granie Orkiestrze w 2020 roku, a rok później zasiliła skład Męskie Granie Orkiestry 2021, która stworzyła niezapomniany utwór "I Ciebie też, bardzo". Mrozu, wraz z Igo i Vito Bambino, w 2023 roku wykonali kultowe już "Supermoce". Natomiast grupa Kacperczyk w składzie jest po raz pierwszy. Ich obecność nie powinna jednak nikogo dziwić - na przestrzeni kilku ostatnich lat zaprezentowali się jako twórcy błyskotliwych tekstów, którzy mają doskonały kontakt z publicznością.

Efekty współpracy tegorocznej Orkiestry już są! Od 11 czerwca od godziny 12.00 na kanale YouTube Męskiego Grania możemy posłuchać singla promującego tegoroczną 15. edycję kultowej trasy Męskie Granie. Piosenka "Wolne duchy" po raz pierwszy wybrzmi na żywo podczas sobotniego Męskiego Grania w Żywcu, a później będzie można go usłyszeć jeszcze w sześciu innych miastach na trasie projektu.

 

Singiel, na który czekali wszyscy

Czekałem cały rok, żeby tutaj wrócić jak lato, gdzie tańczą, tańczą wolne duchy w noc jak dzieło sztuki - śpiewają członkowie tegorocznej Męskie Granie Orkiestry w utworze "Wolne duchy". Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk tworzą kapitalny skład. Jeśli to wisienka na torcie całego owianego tajemnicą programu trasy, to nie możemy się doczekać samego tortu!

Autorami tekstu do utworu są: Daria Zawiałow, Mrozu, Maciej Kacperczyk, Paweł Kacperczyk i Arkadiusz Sitarz. Za muzykę odpowiadają: Mrozu, Paweł Kacperczyk, Maciej Kacperczyk i Dryskull. Tego lata w Męskie Granie Orkiestrze pojawią się jeszcze: Bartek Królik, Tomasz Brzozowski, Szymon Paduszyński, Kacper Stolarczyk i Jerzy Markuszewski.

Świętujemy 15 lat w trasie wyjątkowym teledyskiem. W podróż po Polsce zabiorą nas artyści tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania. Jest to hołd dla wszystkich, którzy od 15 lat dzielą z nami pasję do muzyki i współtworzą z nami Żywiec Męskie Granie. Tegoroczny teledysk odzwierciedla naszą wspólną drogę, a my dziękujemy artystom, fanom i wszystkim, którzy są z nami w trasie od 15 lat - mówi Dorota Nowakowska-Postolko, managerka marki Żywiec.

Jedyna taka trasa

W drogę po Polsce wyruszyły już monumentalne "głowy" członków tegorocznej Męskie Granie Orkiestry. To element kampanii promocyjnej. W ciągu pięciu dni zdjęciowych rzeźby głów artystów przemierzyły łącznie prawie 6000 km - od Zakopanego aż po Gdańsk, odwiedzając też m.in. Wrocław, Poznań i Warszawę. Jak wielkie było zdziwienie fanów, gdy zobaczyli "głowę" Darii Zawiałow, która wybrała się w rejs po Zatoce Gdańskiej. Innych zaskoczyła "głowa" Mroza, która pojawiła się na weselu, a także "głowa" Pawła Kacperczyka, otoczona stadem owiec, czy jego brata Macieja na Torze Poznań.

Materiał promocyjny

Podczas trasy ekipa realizująca teledysk została przyjęta z olbrzymim entuzjazmem. Wielu napotkanych fanów uwieczniono w klipie. Wolny duch to jednostka, która myśli inaczej, niż oczekujemy, kierując się niekonwencjonalnymi poglądami, niezależnie od swojego pochodzenia czy otoczenia, a nawet od panujących w danym czasie trendów i opinii. Wolne duchy są godne uwiecznienia w pomnikach. I w ten sposób zakiełkowała we mnie myśl o rzeźbionych głowach artystów, które będą świetnym pretekstem do opowiedzenia o Polsce w jednoznacznie pięknych, jak i nieoczywistych jej odcieniach - wyjaśnia autor klipu, Grajper. Zdjęcia realizowane były przez trzy ekipy, a ostatniego dnia - przez cztery. Ich autorami są Łukasz Łatanik, Małgorzata Rabczuk i Jakub Stoszek.

Razem w trasie od 15 lat

Singiel "Wolne duchy" to dopiero preludium tego, co nas czeka. W końcu z Męskim Graniem jesteśmy razem w trasie od 15 lat! Przygotowaliśmy wiele muzycznych atrakcji. Mamy nadzieję, że fani trasy, podobnie jak my, pokochają tegoroczny hymn i towarzyszący mu teledysk. My jesteśmy bardzo dumni z efektów - dodaje Nowakowska.

Na pewno macie zaznaczoną tę datę w kalendarzu, ale przypomnijmy! Tego lata trasa festiwalowa Męskie Granie odwiedzi: Żywiec (28-29 czerwca, Amfiteatr Pod Grojcem), Szczecin (12-13 lipca, EPSD Aeroklub Szczeciński), Gdańsk (19-20 lipca, Polsat Plus Arena), Poznań (26-27 lipca, Park Cytadela), Wrocław (2-3 sierpnia, Pola Marsowe), Kraków (9-10 sierpnia, Muzeum Lotnictwa) i Warszawę (23-24 sierpnia, Fort Wola - Letnia Strefa Progresji). Tak jak w poprzednich latach koncerty będą odbywały się w piątki i soboty. Na dodatek niestraszne będą już zmieniające się warunki pogodowe. W zeszłym roku koncert MGO 2023 nie odbył się właśnie przez kapryśną aurę. Organizatorzy zadbali o to, by w tym roku deszcz nie przeszkodził wiernym fanom. Po raz pierwszy w historii streamowane będą aż dwa sobotnie koncerty - z Żywca i Warszawy. W tym roku online będzie można zobaczyć również wspomniane Męskie Granie Orkiestrę z 2023 roku. Będzie więc można nadrobić finałowy koncert z Żywca z zeszłego roku. My nie możemy się doczekać! A teraz… jeszcze raz posłuchajmy tegorocznej odsłony hymnu kultowego festiwalu.

Materiał promocyjny marki Żywiec sponsora trasy Męskie Granie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.