Od Żywca przez całą Polskę do Warszawy. Nowa trasa jubileuszowego Męskiego Grania ruszy latem. Szykujcie się

Odliczacie dni? My też! Męskie Granie startuje w tym roku w piątek 28 czerwca w Żywcu. Szykuje się największe otwarcie trasy w historii festiwalu. W Żywcu zagrają aż trzy Orkiestry: w piątek Męskie Granie Orkiestra 2017, w sobotę odbędzie się koncert tegorocznego składu MGO oraz Orkiestry z 2023 roku. A co dalej?

Jubileuszowa trasa

Jak co roku fani dobrej muzyki nie mogą się doczekać kolejnych punktów na trasie Męskiego Grania. Jesteśmy razem w trasie od 15 lat. Męskie Granie już kolejny raz jest jednym z najważniejszych punktów na mapie polskich wydarzeń muzycznych. Z okazji jubileuszu nie obejdzie się bez licznych niespodzianek. W piątki wystąpią wybrane składy Orkiestr z poprzednich lat, w soboty zagra Męskie Granie Orkiestra’24. Ale po kolei!

Tegoroczna edycja miała mocny start. Zaczęło się od utworu "Myślę sobie Ż" - Brodka x Igo, który jest coverem utworu "Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic nie było" zespołu VOO VOO. To dodatkowa piosenka, która powstała przed premierą tegorocznego singla promującego Męskie Granie. Nowy singiel miał  premierę 11 czerwca o godz. 12:00.

Męskie Granie stałym elementem lata

Marka Żywiec od lat pełni rolę mecenasa kultury, współpracuje z najważniejszymi polskimi artystami. Z okazji tegorocznej edycji marka połączyła siły z Andrzejem Pągowskim, który zaprojektował dla Żywca kolejną niespodziankę dla fanów muzyki, czyli limitowaną serię ośmiu puszek. Na puszkach znalazły się cztery grafiki przedstawiające muzyków oraz cztery z artystami związanymi z Męskim Graniem. Można na nich znaleźć Darię Zawiałow, Igo, Mroza oraz Vito Bambino.

W tym roku, po raz pierwszy od lat, Męskie Granie wystartuje w Żywcu (28-29 czerwca, Amfiteatr Pod Grojcem), a zakończy się wielkim finałem… w Warszawie (23-24 sierpnia, Fort Wola - Letnia Strefa Progresji). Koncerty odbędą się też w Szczecinie (12-13 lipca, EPSD Aeroklub Szczeciński), Gdańsku (19-20 lipca, Polsat Plus Arena), Poznaniu (26-27 lipca, Park Cytadela), Wrocławiu (2-3 sierpnia, Pola Marsowe) i Krakowie (9-10 sierpnia, Muzeum Lotnictwa).

 

Kogo usłyszymy latem?

W Żywcu zagrają aż trzy Orkiestry: w piątek MGO 2017, w sobotę MGO 2023 i 2024. Zobaczymy więc na scenie Brodkę, Roguckiego, Ørganka (MGO 2017), Igo, Mrozu, Vito Bambino (MGO 2023) oraz artystów z tegorocznej Orkiestry. Pamiętajmy, że Męskie Granie Orkiestra 2024 zagrają w każdą koncertową sobotę. To tylko jeden z wielu projektów specjalnych. W tym roku pojawią się wszyscy najważniejsi polscy artyści - zarówno ci od lat związani z wydarzeniem, jak i nowi, obiecujący muzycy. Ponad 140 artystów, 19 projektów specjalnych i Orkiestra Orkiestr! Orkiestry z poprzednich lat przypomną nam najlepsze piosenki, a my wrócimy do wspomnień gorących letnich nocy. Oprócz już wspomnianych usłyszymy: Męskie Granie Orkiestra 2020, w skład której wchodzą Daria Zawiałow, Król, Igo czy Męskie Granie Orkiestra 2015 z Melą Koteluk, Fiszem, Tomaszem Organkiem i Smolikiem.

Kolejną niespodzianką w czasie tegorocznej trasy będzie Scena Klubowa, która zadebiutuje podczas finału trasy w Warszawie. Scena Klubowa, czyli inicjatywa, mająca na celu przybliżenie słuchaczom aktualnych, elektronicznych dźwięków. Na Scenie Klubowej zagrają: 2K88, An On Bast, Catz 'n Dogz, Deas, Earth Trax, Julek Ploski, Krenz, Penera, Sarapata, Zima Stulecia feat. Envee "Transmisja do Maceo Wyro".

Męskie Granie od lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski, a 15-lecie kultowej już trasy to doskonały pretekst do świętowania. Dlatego podczas wielkiego finału w Warszawie w piątkowy wieczór będzie można zobaczyć Orkiestrę Orkiestr, która wykona hymny Męskiego Grania z lat 2010-2024! W jej składzie znajdą się: Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk, Abradab, Spięty, Fisz, Leszek Możdżer, Katarzyna Nosowska, Marek Dyjak, O.S.T.R., Brodka, Smolik, Mela Koteluk, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Błażej Król, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Mrozu. Na zakończenie sobotnich koncertów zagra tegoroczna Męskie Granie Orkiestra, w składzie: Daria Zawiałow, Mrozu i Kacperczyk.

Materiał promocyjny

Fani dobrej muzyki z pewnością czekają także na: Jakuba Józefa Orlińskiego; Aleksandra Dębicza "#LetsBaRock", Błażeja Króla x GOD (Gorzowska Orkiestra Dęta), Miuosh x Zespół Śląsk "Pieśni Współczesne Epilog". A to wciąż nie koniec artystów, których będziemy mogli posłuchać! Nosowska / Król, Ørganek MTV Unplugged, CKOD: Męskie Granie Alternatywnie, L.U.C.; Rebel Babel Film Orchestra - muzyka do filmu "Chłopi", Młynarski Masecki Fortet x Kuba Więcek x Henryk Wars, Projekt Spacer Po Warszawie - Robert Cichy i goście: Ania Dąbrowska, Robert Gawliński, Natalia Nykiel, Baranovski, Kev Fox, Piotr Zioła, Karolina Czarnecka, Barbara Wrońska, Magda Dubrowska, Ugorna; Tektonika x Kuba Więcek, Generacja Jazz: Rejoin, Twoosty Mayonez, USO 9001, Projekt WOW (Waligóra, Odoszewski, Wolas)… Ta lista się nie kończy!

I mamy jeszcze jedną dobrą informację. W zeszłym roku koncert MGO 2023 nie odbył się przez warunki pogodowe. Dlatego w tym roku organizatorzy zabezpieczyli i tę kwestię. Koncert Męskie Granie Orkiestry 2023 będzie specjalnie streamowany z Żywca 29 czerwca. Dobrej muzyki nic nie powstrzyma!

Materiał promocyjny marki Żywiec sponsora trasy Męskie Granie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.