Grupa Żabka na 2. miejscu amerykańskiego rankingu Top 100 Global Most Loved Workplaces 2024

W 2024 roku Grupa Żabka zajęła prestiżowe drugie miejsce w rankingu Top 100 Global Most Loved Workplaces. Zestawienie zostało opublikowane przez amerykański tygodnik Newsweek i wyróżnia 100 najbardziej lubianych miejsc pracy na całym świecie. Ranking corocznie docenia firmy, które kładą nacisk na szacunek, troskę i uznanie dla swoich pracowników, stawiając ich w centrum swojego modelu biznesowego.

Wszyscy marzymy o pracy, która nie tylko dostarcza nam stabilnego źródła dochodu, ale również satysfakcji i spełnienia. Szukamy miejsca, w którym chcemy spędzać większość naszego czasu, sięgać po wyzwania i rozwijać swoje umiejętności. Dlatego warto przyjrzeć się temu, które firmy znalazły się wśród najbardziej cenionych pracodawców na świecie.

Zaszczytny ranking pracodawców

Ranking Global Most Loved Workplaces to prestiżowy zestawienie najbardziej uwielbianych miejsc pracy na całym świecie. To nie tylko lista firm, które oferują doskonałe warunki zatrudnienia, ale także miejsca, gdzie pracownicy czują się doceniani, szanowani i motywowani do ciągłego rozwoju. Gdzie praca staje się przyjemnością, a współpraca zespołowa kwitnie na każdym kroku. W końcu szczęśliwy pracownik to klucz do sukcesu każdej firmy.

Jak podkreśla Nancy Cooper, redaktor naczelna Newsweeka – W miarę ciągłych zmian w miejscach pracy staje się bardziej oczywiste niż kiedykolwiek, że wspieranie współpracy, pozytywne nastawienie i dostosowywanie wartości mają kluczowe znaczenie. Firmy wyróżnione na liście Global Most Loved Workplaces 2024 naprawdę ucieleśniają te zasady. Pokazują nam, że promując szacunek i wyniki zorientowane na zespół, nie tylko tworzą świetne miejsca pracy, ale kształtują lepszą przyszłość dla wszystkich.

Top 100 Global Most Loved Workplaces 2024 to ranking, który został opracowany na podstawie opinii ponad 2 milionów pracowników z firm z różnych branż, zatrudniających od 30 do ponad 10 000 pracowników. Na liście znalazły się miejsca pracy, które kładą nacisk na szacunek, troskę i nagradzanie swoich pracowników, co przyczyniło się do zdobycia lojalności i szacunku ze strony zatrudnionych. Zestawienie powstało dzięki współpracy z Best Practice Institute (BPI), renomowaną firmą specjalizującą się w doskonaleniu umiejętności przywódczych oraz analizach porównawczych.

Założyłem Most Loved Workplaces dzięki inspiracji ludzi, którzy świadomie umieszczają miłość do swoich pracowników w centrum swojego modelu biznesowego – stwierdził Louis Carter, założyciel i dyrektor generalny BPI.

BPI mierzy pięć głównych obszarów: poziom współpracy w firmie, zaangażowanie pracowników w przyszłość, zgodność wartości pracodawcy i pracownika, szacunek oraz osiągnięcia zawodowe. Wspólnie z zespołem Newsweek BPI rozważyło także dobre samopoczucie pracowników, różnorodność, włączenie społeczne, rozwój kariery oraz inne inicjatywy w miejscu pracy i rozwoju talentów.

Punkty w rankingu były przyznawane w oparciu o trzy kategorie: zaangażowanie pracowników, opinie zewnętrzne oraz feedback od przedstawicieli firmy. Połowa punktów wynikała z ankiet Love of Workplace Index wypełnianych przez pracowników, następne 15 procent pochodziło z analizy opinii na platformach takich jak Comparably, Careerbliss, Glassdoor, Indeed czy Google, a pozostałe 35 procent było wynikiem wywiadów z przedstawicielami firmy i pisemnych odpowiedzi.

Godne, zasłużone II miejsce

Żabka zajęła prestiżową II lokatę w tym międzynarodowym rankingu, tuż za londyńską firmą Navro. Jest to jedyna firma z Polski, która znalazła się w tej elitarnej grupie i okazała się lepsza od wielu światowych firm.

Jestem dumny, że Grupa Żabka znalazła się na podium prestiżowego rankingu Top 100 Global Most Loved Workplaces 2024. Naszą organizację tworzą ludzie, którzy pragną zmieniać otaczającą rzeczywistość, a ich zaangażowanie odzwierciedla dziś wysoka pozycja rynkowa Grupy Żabka. Wspólnie, każdego dnia, budujemy środowisko pracy oparte na szacunku, współdziałaniu i dzieleniu się doświadczeniami, a dzięki temu możemy tworzyć innowacje na międzynarodową skalę.  Wyróżnienie jest ukoronowaniem naszej 6-letniej współpracy z Instytutem Gallupa, dzięki której nasza organizacja stała się jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie – podkreśla CEO Tomasz Suchański.

Twórcy raportu zauważyli, że Grupa Żabka świetnie integruje swoich pracowników w proces podejmowania decyzji i kształtowania przyszłości firmy. Laureat zdecydowanie postawił na słuchanie swoich pracowników, angażując ich w grupy projektowe, gdzie mogą mieć realny wpływ na proces tworzenie konkretnych rozwiązań. Regularnie otrzymywana informacja zwrotna stała się również kluczem do stworzenia innowacyjnego modelu pracy po okresie pandemii COVID. Postanowili zapytać pracowników, jak oceniają pracę zdalną, czego im brakuje w biurze oraz jak znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Wykorzystując zebrane dane, udało się opracować hybrydowy model pracy, który uwzględnia najważniejsze potrzeby i oczekiwania załogi. Dzięki temu wyjście z COVID stało się dla firmy szansą na jeszcze lepsze funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Dodatkowo, pracownicy są aktywnie zaangażowani w budowanie wartości firmy, takich jak ambicja, otwartość, rzetelność i odpowiedzialność. Już na początku zatrudnienia, nowi pracownicy otrzymują publikację na ich temat, której autorami są sami pracownicy Żabki, wyłonieni w konkursie.

To wyjątkowe podejście do zarządzania pracownikami sprawia, że zatrudnieni mają szansę na ciągły rozwój i doskonalenie swoich umiejętności poprzez udział w Akademii Żabka. A najlepsi menadżerowie mają możliwość udziału w kursach na renomowanych uczelniach w USA, takich jak Wharton, Harvard i Yale.

W 2022 roku Żabka wprowadziła politykę równości płac, co oznacza, że kobiety i mężczyźni są traktowani i opłacani jednakowo. To kolejny krok w budowaniu firmy, która stawia na równość i sprawiedliwość w miejscu pracy.

Aktualnie Żabka jest niekwestionowanym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 10 tysiącami sklepów rozsianych po całej Polsce. Już od ćwierć wieku marka działa na polskim rynku, zapewniając szybkie i wygodne zakupy dla klientów. Przyszłość sieci sklepów Żabka wydaje się obiecująca, a dynamiczny rozwój i systematyczne inwestycje sprawiają, że firma stała się prawdziwym magnesem dla pracowników, oferując jedno z najbardziej inspirujących miejsc pracy.

Przeczytaj raport "Wygodnie i odpowiedzialnie": zabkagroup.azureedge.net/wp-content/uploads/2024/05/Raport-Odpowiedzialnosci-Grupy-Zabka-2023.pdf

Materiał promocyjny marki Żabka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.