Ubezpieczenia i oszczędzanie można połączyć. Sprawdź, jak to działa

Polacy są tradycjonalistami. Również jeżeli chodzi o oszczędzanie. Konto w banku czy "skarpeta" mają jednak alternatywę. W niepewnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, coraz częściej myślimy, czy odpowiednio zabezpieczamy swoje finanse na przyszłość. Zastanawiamy się też, czy ubezpieczyć się, czy oszczędzać? A może istnieje rozwiązanie łączące ubezpieczenie z oszczędzaniem?

Obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce skłania nas do podejmowania świadomych i rozważnych decyzji finansowych. W obliczu niepewności wielu z nas stara się ograniczać wydatki, planować budżet i oszczędzać. Czy Polacy chętnie oszczędzają? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy dzięki badaniom Prudential Family Index [1].

Motywacją do oszczędzania jest przede wszystkim chęć minimalizacji ryzyka utraty pieniędzy, mniej skupiamy się na oczekiwaniu zysków. Czy można jednak jednocześnie się chronić i oszczędzać? Okazuje się, że jest na to sposób, chociaż stosunkowo niewielu Polaków po niego sięga. Według badań ponad połowa respondentów nie podejmuje działań związanych z oszczędzaniem ani inwestowaniem, a jedynie co siódma osoba decyduje się na polisę ochronno-oszczędnościową.

Warto oszczędzać

Warto jednak zauważyć, że im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym lepiej. Zwłaszcza w przypadku osób młodych. Dlaczego? Wczesne rozpoczęcie oszczędzania pozwoli zbudować kapitał na przyszłość. To strategiczne podejście pozwoli w pełni skorzystać z długoterminowych korzyści, które wynikają z regularnego odkładania środków na swoje cele finansowe.

Takie podejście do oszczędzania nie jest proste, ale na rynku istnieje wyjątkowy produkt ubezpieczeniowy, który to umożliwia. Chodzi o "Oszczędności bez Obaw" – oferowany przez Pru (dawniej pod marką Prudential). Jest to szczególny produkt, bo oferuje nie tylko oszczędzanie, ale również ubezpieczenie. To zatem kompleksowe rozwiązanie, które integruje te dwa kluczowe dla naszej przyszłości aspekty. Z jednej strony daje poczucie bezpieczeństwa finansowego, z drugiej – jeśli umowa główna zostanie rozszerzona o ochronę na wypadek poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu lub operacji – ubezpieczenie daje pewność, że w trudnych sytuacjach będziemy mieć dostęp do środków, które będą w krytycznej chwili potrzebne.

Wybierz "2 w 1"

Dlatego warto rozważyć wybór rozwiązania 2 w 1, którym jest produkt "Oszczędności bez Obaw". To unikalne połączenie oszczędzania i ubezpieczenia, które zapewnia stabilność finansową i spokój ducha. Dzięki produktowi Pru nie musimy już dokonywać wyboru między oszczędzaniem a ubezpieczeniem – teraz możemy mieć oba te elementy w jednym produkcie.

W obecnej sytuacji finansowej i gospodarczej dla dużej grupy Polaków regularne oszczędzanie jest coraz trudniejsze. Z drugiej strony w takich warunkach systematyczne odkładanie pieniędzy jest wręcz niezbędne. Warto więc zastanowić się nad dodatkową motywacją i rozważyć na przykład ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe. W ofercie Pru są takie rozwiązania jak produkty ochronno-ubezpieczeniowe "Oszczędności bez Obaw" i "Emerytura bez Obaw", które pozwalają w wygodny sposób budować kapitał poprzez miesięczne wpłaty. Produkty łączą oszczędzanie z ubezpieczeniem – w przypadku poważnych zdarzeń, takich jak na przykład choroba lub inwalidztwo, dzięki rozszerzeniu ubezpieczenia o umowy dodatkowe, klient ma zapewnione niezbędne środki finansowe, które można przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. Obecnie łączna kwota takich świadczeń może przewyższać nasze oszczędności i możliwości finansowe – podsumowuje Sławek Bełz, dyrektor sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce, towarzystwa ubezpieczeniowego oferującego ubezpieczenia pod marką Pru.

Zawierając taką umowę, umawiamy się na minimalną kwotę, jaką uzyskamy na jej koniec. Kwota ta jest gwarantowana, zaś umowa ubezpieczenia na życie oznacza, że w przypadku naszej śmierci nasi bliscy otrzymają środki finansowe, które pozwolą im utrzymać obecny standard życia.

Jedną z zalet tej umowy jest również rozsądna strategia lokowania środków. Prudential lokuje środki pozyskane ze składek z tytułu zawartych umów ubezpieczenia. Dzięki temu środki są odpowiednio zarządzane, a my możemy cieszyć się korzyściami z tego rozwiązania, opłacając składki za gwarantowaną sumę z tytułu dożycia, którą wybraliśmy. To rozsądna strategia, która pozwala nam oszczędzać w sposób stabilny i bezpieczny.

Zaufaj marce z długoletnią historią

Trzeba też podkreślić, dlaczego warto wybrać Pru. To marka o brytyjskich korzeniach. Towarzystwo ubezpieczeniowe jest oddziałem renomowanej irlandzkiej spółki. Brytyjska tożsamość i długotrwałe doświadczenie sprawiają, że jest godnym zaufania partnerem na drodze do finansowego sukcesu.

Klienci przekonują się o tym od 175 lat. Przez niemal dwa wieki firma niezmiennie dotrzymuje słowa i złożonych obietnic. Jest znana z rzetelności i uczciwości wobec klientów. To zaufanie buduje od pokoleń. Przykład? Nadal poszukuje spadkobierców przedwojennych polis. Wypłatą należnych świadczeń potwierdza, że jest partnerem, któremu warto zaufać.

Wybierając Pru i wyjątkowy produkt "Oszczędności bez Obaw", możemy mieć pewność, że będzie nam łatwiej osiągnąć zamierzone cele finansowe. Jak skorzystać z oferty? To proste! Wypełnij formularz kontaktowy i oczekuj na kontakt. Następnie ustal dogodny termin spotkania z Konsultantem Prudential, podczas którego określisz swoje potrzeby, możliwości i preferencje. Póżniej wystarczy już tylko odebrać swoją polisę. Można ją otrzymać na adres e-mail lub osobiście dostarczy ją konsultant Prudential. Warto zadbać o przyszłość już dziś.

[1] Informacje o Prudential Family Index: badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą Beyond w listopadzie 2022 roku metodą CAWI (kwestionariuszowych wywiadów prowadzonych przez internet) na panelu firmy Norstat Polska, na próbie reprezentatywnej Polaków w wieku 25-45 lat posiadających przynajmniej jedno dziecko. Badana próba liczyła 500 osób.

[2] https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2023/K_046_23.PDF

Materiał promocyjny marki Pru.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.