Nowe logo to dopiero początek. Ten samochód elektryczny to zwiastun prawdziwej rewolucji

Ogromna zmiana związana z samochodami elektrycznymi przyspiesza. Jeden z najpopularniejszych producentów aut w Europie zaprezentował bowiem zupełnie nowy, w pełni elektryczny model. Uwagę przyciąga nowe logo, które jest zapowiedzią wielkiej zmiany. Nie chodzi wyłącznie o kolorystykę i kształty, a zupełnie nowoczesny język projektowania Modern Solid samochodów. To zwiastun rewolucji i zapowiedź nowych modeli. W pełni elektrycznych.

Samochody elektryczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne ze względu na fakt, że są coraz bardziej wydajne, opłacalne i przyjazne dla środowiska.  Pojazdy elektryczne wymagają też mniejszych nakładów na koszty eksploatacyjne – jest w nich mniej ruchomych części, nie wymagają wymiany oleju, filtrów, pasków etc.

Samochody elektryczne znacznie się rozwinęły w ciągu ostatniej dekady, a postęp w ich rozwoju tylko przyspiesza. Dowodem na to jest decyzja ŠKODY. Jeden z najpopularniejszych producentów aut na świecie zaprezentował nową koncepcję samochodów elektrycznych. Jej uosobieniem jest Vision 7S, który stworzono według nowego języka projektowania Modern Solid.

ŠKODAŠKODA materiał promocyjny

Nowe logo, czyli symbol wielkiej zmiany. Zapowiedź samochodów, które zmienią branżę

O tym, że to prekursor zupełnie nowego rodzaju pojazdów świadczy między innymi logo. ŠKODA postanowiła je zmienić nie bez powodu. To symbol otwarcia kolejnego rozdziału w historii firmy. Logotyp nie wykorzystuje już trójwymiarowego renderu. Jest stworzony z wykorzystaniem zupełnie innej, symetrycznej typografii. Okrągłe kształty łączą się tu z obramowaniem. Symbol nowej ery widać w literze S. Tak charakterystycznej, bo zawierającej przecież "daszek". Od teraz jest on zintegrowany z pierwszą literą, co czyni go bardziej zrozumiałym w skali globalnej.

Zmienia się również logo przedstawiające "skrzydlatą strzałę". I ono nie wykorzystuje już grafiki 3D, co jest symbolem bardziej cyfrowej komunikacji. ŠKODA  zmienia też identyfikację wizualną (tzw. Corporate Identity), które będą wykorzystywać dwa odcienie zieleni. To symbol ekologii, zrównoważonego rozwoju i elektromobilności, na którą ŠKODA stawia.

ŠKODAŠKODA materiał promocyjny

Vision 7S. Zwiastun rewolucji, na którą czekali kierowcy

Nowe logo to jednak dopiero początek wielkiej zmiany. Identyfikacja wizualna ŠKODY się zmienia, staje się znacznie bardziej cyfrowa, nowoczesna, minimalistyczna. Vision 7S to w pełni elektryczny samochód. Stworzony w nowym języku projektowania Modern Solid. Jego główne cechy, widoczne chociażby w projekcie pasa przedniego, to minimalizm, oszczędność, prostota. Tę samą nową filozofię widać np. w oszczędnym użyciu przetłoczeń. ŠKODA podkreśla otwarcie nowego rozdziału w swojej historii również na inne sposoby - chociażby zmieniając kolorystykę.

ŠKODAŠKODA materiał promocyjny

Wyjątkowo przestronny SUV jest nowoczesny nie tylko ze względu na nowy język projektowania, ale i technologię. Stworzony został na platformie MEB Grupy Volkswagen. Uwagę zwraca olbrzymim, sięgającym nawet 600 km (w cyklu WLTP) zasięgiem. Jest on możliwy do uzyskania dzięki ogromnemu akumulatorowi o pojemności aż 89 kWh.

Nowy model jest pierwszym z wielu. Producent już zapowiedział bowiem, że do roku 2026 wprowadzi na rynek trzy zupełnie nowe w pełni elektryczne, innowacyjne, odmieniające branżę pojazdy. Kolejne modele już są na deskach kreślarskich inżynierów ŠKODY. Gigant zaprezentuje i elektrycznego SUV-a i samochód rodzinny i pojazd mniejszych rozmiarów.

Samochody elektryczne to przyszłość

Dlaczego ŠKODA  stawia na samochody elektryczne? Mają wyjątkowo dużo zalet. Oprócz wspomnianych już niższych kosztów związanych z eksploatacją najbardziej oczywisty zysk wiąże się z niższymi kosztami przejazdu. Jazda na prąd może być znacznie tańsza od jazdy na konwencjonalnych paliwach. Samochody elektryczne to także korzyść dla środowiska, gdyż nie emitują dwutlenku węgla i szkodliwych gazów.  

Oprócz tych korzyści samochody elektryczne zapewniają również wyjątkowe wrażenia z jazdy. Nie tylko szybciej przyspieszają na prostej dzięki błyskawicznemu momentowi obrotowemu, ale dają też niesamowite poczucie "płynięcia" przez przestrzeń. Nie bez znaczenia jest cisza, która daje komfort podróżnym i przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem. Elektrycznej rewolucji najwyraźniej nie da się już zatrzymać. Pojazdy takie jak Vision 7S dowodzą, że przyszłość motoryzacji rysuje się w wyjątkowo jasnych, nowoczesnych i przyjaznych dla kierowców kolorach.

ŠKODAŠKODA, materiał promocyjny

Materiał promocyjny marki ŠKODA.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.