Pomysły na aranżacje na wielkanocnym stole

Pierwsze dni wiosny to idealny czas na to, aby pomyśleć o zmianie wystroju domu. Nowa pora roku to również czas nierozerwalnie związany z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Spotkania z najbliższymi w trakcie uroczystego śniadania warto zwieńczyć klimatycznymi dodatkami, dzięki którym zapanuje radosna i odświętna atmosfera. Jak to zrobić? Postaw na wielkanocną aranżację stołu.

Po długiej i ciemnej zimie świat budzi się do życia. Początek nowej pory roku to doskonały moment, aby odświeżyć wystrój domu. Warto o niego zadbać przy okazji również zbliżającej się Wielkanocy i spotkań z najbliższymi. Jednak w trakcie rodzinnego świętowania to właśnie stół jest najważniejszym miejscem w domu. To przy nim odbywają się wszystkie posiłki, od uroczystego śniadania w niedziele wielkanocną, po wystawny obiad w Wielki Poniedziałek. Dlatego warto skupić się na jego wyglądzie, zadbać o jego wiosenny i odświętny charakter.

Fundamentem tworzenia odświętnej dekoracji stołu wielkanocnego jest odpowiednia zastawa stołowa. Może ona być klasyczna, porcelanowa w kolorze bieli, z delikatnymi zdobieniami albo – dla osób lubiących kolor - kamionkowych, z ozdobnymi brzegami. Niezbędnym uzupełnieniem zastawy są eleganckie sztućce, szklanki i kieliszki. Serwowane potrawy najlepiej smakują podane na wygodnych do nałożenia półmiskach, a patery na ciasta to nie tylko praktyczne naczynie wykorzystywane do serwowania wypieków, ale również dekoracja sama w sobie - zwłaszcza, jeżeli pasują do reszty elementów nakrycia stołu.

W zbudowaniu wielkanocnej aranżacji na stole pomogą Ci dodatki dostępne w najnowszej ofercie Reserved Home. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do uzyskania klimatycznego wystroju: talerze, miski, ozdobne patery, obrusy, porcelanowe kieliszki na jajka, eleganckie półmiski do serwowania dań i wiele innych.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Jeśli zdecydujesz się na zakupy w sklepie internetowym Reserved Home masz możliwość odroczenia swojej płatności, dzięki Klarnie. To bezpieczna metoda płatności i sposób, aby już dziś otrzymać swoje zakupy, a zapłacisz za nie nawet w ciągu 30 dni po dostawie i to bez dodatkowych kosztów. Jeśli nie uregulujesz płatności na czas (i nie skorzystasz z opcji "snooze", dzięki której możesz zyskać kilka dodatkowych dni) naliczone zostaną jedynie ustawowe odsetki za opóźnienie. Dzięki temu nie obciążasz swojego budżetu dodatkowymi kosztami przed świętami.

Ważnymi elementami odświętnej aranżacji stołu są również ozdobne podkładki, okolicznościowe serwetki oraz dekoracyjne obrączki na nie. Mają one funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też praktyczną - chronią przed zabrudzeniem ubrania jedzeniem i służą do wytarcia buzi po jedzeniu. Obrus zwieńcza całość świątecznej aranżacji. Warto pamiętać, że im bardziej dekoracyjna zastawa tym obrus czy podkładki powinny być stonowane. Najbardziej klasycznym połączeniem jest biały obrus z elegancką zastawą z porcelany. Jednak inspiracje aranżacyjne można czerpać zewsząd. Popularnością cieszy się klasyka przełamana dodatkami rustykalnymi, elementami wiejskimi lub też przełamanie dodatkami z kolorem. Najważniejsze aby wszystkie elementy pasowały do siebie i tworzyły harmonijną całość.

Świąteczny stół nie może obyć się bez wiosennych, naturalnych dodatków. Nic nie nadaje wnętrzom oraz wielkanocnym aranżacjom więcej uroku niż bukiety świeżych kwiatów. Nie ma znaczenia czy są pieczołowicie ułożone czy też nonszalancko po prostu włożone do wazonu. Dodają świeżości i pięknie pachną.

Na wielkanocnym stole sprawdzą się też kompozycje z bazi czy kwiatów bawełny. To delikatna i prosta ozdoba, ale za to bardzo efektywna. Tak samo jak np. las w słoiku. Można też ustawić stroik, rozłożyć luźno kolorowe pisanki lub użyć do tego wiklinowego koszyczka. Miłośnicy świątecznych zajączków mogą pokusić się o dopełnienie aranżacji o porcelanowe bądź drewniane figurki.

Materiał promocyjny marki Klarna.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.