Na co dzień sięgasz po wodę w butelce? Wybieraj świadomie i dbaj o środowisko

Butelka wody to częsty towarzysz naszego dnia. Sięgając po wysokiej jakości produkt naturalnego pochodzenia, warto pomyśleć, jak równocześnie możemy zadbać nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale także o stan naszej planety. Żywiec Zdrój - najbardziej rozpoznawalna marka wodna w Polsce - postanowił pokazać, jak zrobić to w praktyce. Producent krystalicznej wody źródlanej po raz trzeci przeprowadził zbiórkę i recykling takiej samej ilości plastiku, jaką wprowadził w minionym roku na rynek. Swoimi działaniami marka udowadnia, że plastik to cenny surowiec, który zamiast do środowiska powinien trafić do ponownego wykorzystania i tym samym zamknąć jego obieg.

Wielu z nas coraz częściej zadaje sobie pytanie, jak zmniejszyć swój wpływ na środowisko. O ile temat jest złożony i wymaga systemowego działania, to odpowiedź niekoniecznie musi wiązać się z rewolucyjnymi zmianami. Wymierne efekty przynoszą nasze codzienne wybory, jak chociażby segregacja odpadów. Przykładowo segregacja plastikowych butelek ogranicza liczbę odpadów, które nie są przetwarzane, a wysyłane na wysypiska i jednocześnie daje tym opakowaniom szanse na kolejne życie.

W uświadamianie faktu, jak istotny jest recykling plastiku, angażują się firmy odpowiedzialne społecznie, takie, jak Żywiec Zdrój. Firma po raz trzeci zrealizowała podjęte na szczycie klimatycznym w Katowicach zobowiązanie środowiskowe i zapewniła zbiórkę i przekazanie do recyklingu równowartości 100% wprowadzonego przez siebie w minionym roku na rynek plastiku.

Jak to zrobili?

Na podstawie danych sprzedażowych, firma określiła masę opakowań, które trafiły na rynek, a następnie, we współpracy z Rekopolem, największą organizacją odzysku opakowań w Polsce, pokryła koszty przekazania dokładnie takiej samej ilości plastiku do ponownego przetworzenia. W efekcie tych działań taka sama ilość plastiku, jaką marka wprowadziła na rynek - zamiast trafić do środowiska, spalarni czy na wysypisko śmieci, została przekazana do recyklingu i zyskała nowe życie. Co więcej, wykorzystanie przetworzonego plastiku jako surowca do wytworzenia nowych opakowań, bezpośrednio przyczyniło się do realnej redukcji ilości produkowanego i wprowadzanego na rynek plastiku, a tym samym ograniczyło emisję CO2 i zużycie cennych zasobów (woda, energia) niezbędnych do powstania nowego opakowania. 

Woda prosto z natury od dziecka. Żywiec Zdrój z pozytywną opinią Centrum Zdrowia Dziecka

Woda odgrywa kluczową rolę w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie – pomaga między innymi w utrzymaniu jego prawidłowych funkcji fizycznych i poznawczych, czy pozytywnie wpływa na koncentrację. Eksperci szacują, że powinniśmy spożywać co najmniej 2 litry wody dziennie. Czym powinniśmy się nawadniać? Na pewno warto sięgać po bezpieczny produkt, wysokiej jakości, jakim będzie woda butelkowana. Warto równocześnie wiedzieć, że nie każda woda będzie odpowiednia do stałego spożycia przez każdego. Dzięki optymalnemu składowi mineralnemu, w tym niskiej zawartości składników, które powinny być ograniczane przez niektóre osoby w diecie, woda źródlana  jest odpowiednia do picia codziennie przez każdego, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Krystaliczna górska woda Żywiec Zdrój posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Ci, którzy chcą dbać o środowisko, mogą swoimi codziennymi wyborami minimalizować swój na nie wpływ. Podejmując wybory przy sklepowej półce, warto sięgać po produkty, których producent podejmuje realne działania w tym zakresie. Wybierając poręczną butelkę wody Żywiec Zdrój, możemy mieć pewność, że dbamy o siebie i swoje zdrowie, jednocześnie nie zapominając o planecie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.