Jaki samochód może uprzyjemnić aktywne życie jesienią? Sprawdź rozwiązania klasy premium

Spływ kajakowy, podczas którego podziwiać można góry? Jazda na nartach bez czekania na srogą zimę? Żeglowanie po mało znanym jeziorze pełnym tajemniczych zatoczek i wysepek? Tego typu aktywność jest możliwa nawet jesienią. By wybrać się w nieznane warto jednak zadbać o komfort pasażerów. W jakim samochodzie wygodnie będzie nie tylko nartom i kajakowi? Okazuje się, że luksus można mieć nawet w przypadku pojazdów typu VAN. Ale dlaczego tak świetnie nadają się dla aktywnych? Wyjaśniamy.

Osoby, które lubią aktywny tryb życia, wiedzą, że sport uprawiać można nie tylko, kiedy za oknem jest ciepło. Również jesienna aura nie przeszkadza, by realizować swoje pasje i przeżywać przygody. Pomysłów na spędzenie weekendu albo krótki wyjazd jest cała masa. Co zatem można robić, gdy z drzew zaczynają opadać liście, a na zewnątrz robi się nieco chłodniej?

Aktywność fizyczna jesienią? A co powiesz na spływ kajakiem?

Pierwszy z pomysłów, który warto rozważać, to spływ kajakowy. Tego typu aktywność będzie z pewnością wymagała samochodu, który będzie w stanie przewieźć wygodnie nie tylko pasażerów, ale i sprzęt. Warto zadbać też o to, by pojazd zapewniał podróż w luksusowych warunkach, dlatego, że dojazd w miejsca szczególnie atrakcyjne wymaga jednak trochę czasu. Gdzie zatem warto się wybrać? Jedną z najciekawszych propozycji jest Drawa. Rzeka, która rozpoczyna bieg w Dolinie 5 Jezior na pojezierzu Zachodnio pomorskich, rozciąga się na całkiem sporą długość, która wynosi 185 km. Kajakarze cenią ten akwen za wyjątkowo spokojny nurt oraz piękny widoki na łąki i lasy. Nic dziwnego, skoro najbardziej atrakcyjny odcinek przeprawy biegnie przez Drawieński Park Narodowy.

Z kajakiem pojechać można również na Mazury.  Za jedną z najpiękniejszych tras eksperci uznają tu odcinek Sorkwity–Ruciane-Nida uznawany.  Kolejną wyjątkową rzeką w Polsce jest Dunajec. Atrakcyjne głównie dlatego, że pozwala podziwiać Pieniny.  Możemy więc połączyć miłość do gór z niepowtarzalnymi wrażeniami, jakie daje spływ kajakiem.

Na Mazury albo w góry, by uprawiać sport? Potrzebujesz VAN-a. Ale nie byle jakiego

Jak jednak wybrać się na tego typu wyprawę? Niezbędny będzie odpowiedni samochód, taki, który pozwoli bezpiecznie przewieźć kajak. Praktyczny będzie uchwyt lub bagażnik dachowy. Na rynku są dostępne modele, które oferują tego typu dodatki w cenie. Ważne jest też wybór samego samochodu. No i praktyczniejszy będzie tu pojazd kategorii VAN. Z jednej strony zapewnia odpowiednią przestrzeń dla podróżnych oraz dużo miejsca na sprzęt sportowy i bagaże. Tego typu pojazd ułatwia też wsiadanie i wysiadanie, a często jesteśmy przecież ubrani w sportowy strój, który nieco ogranicza ruchy.

Rozważając zakup VAN-a warto sprawdzić też modele nieco bardziej luksusowe, które oferują wygodne warunki podróżowania nawet na duże odległości. Aktywność fizyczna nawet taka, która wymaga pokonywania dalekich tras, może być bardziej luksusowa niż w przypadku zwykłych samochodów.

W góry jesienią? To możliwe. Ale nie w Polsce

 Dla wielu osób jedną z ciekawszych aktywności fizycznych jest jazda na nartach. Wy szusować po polskich stokach. Nie mamy wyjścia, musimy czekać do zimy. Czy jednak pozjeżdżać na nartach można jesienią? Jest to możliwe, ale wybrać trzeba się do Austrii. To właśnie tam znajduje się całoroczny teren, na którym można uprawiać białe szaleństwo. Sekretem jest obecność lodowca, który zapewnia odpowiednie warunki, nawet kiedy w Polsce za oknem nie prószy śnieg. Wśród lokalizacji wskazywanych przez ekspertów znaleźć można obiekty położone na lodowcu Hintertuxer Gletscher w Austrii.

I w tym wypadku w podróż warto wybrać się samochodem, w którym dobrze będą czuć się nie tylko narty, ale przede wszystkim pasażerowie. Dość daleka wyprawa może przebiegać w luksusowych warunkach, o ile zdecydujemy się na pojazd – np. VAN – który łączy w sobie pragmatyzm i przestronne wnętrze z rozwiązaniami znanymi z SUV-ów.

Łodzią w krótki rejs? Zadbaj o komfort i ruszaj w nieznane!

Polska jest też idealnym miejscem, by popływać łódką. Do wyboru mamy bardzo dużo lokalizacji, takich jak Szwajcaria, kaszubska, Bory Tucholskie czy Solina. Amatorzy tego typu aktywności preferują przede wszystkim duże akweny. Jeden z przykładów to jezioro Wdzydzkie na Kaszubach. Oprócz oczywistych miejsc, które odwiedzają fani wody takich jak Mazury, warto jednak odwiedzić miejsca nieco mniej kojarzone z żeglowanie czy pływaniem. Wielką atrakcją jest między innymi jezioro solińskie. Znajdziemy tu ciekawą linię brzegową, liczne zatoczki, niewielkie wysepki i dzikie plaże. Rozwinięta infrastruktura turystyczna pozwoli na zorganizowanie wyjazdu dla całej rodziny.

Ale i w tym wypadku podróż nie będzie możliwa bez wyboru odpowiedniego pojazdu. Po raz kolejny dobrym pomysłem jest VAN. Warto by był tak skonstruowany, by łatwo doczepić do niego nawet sporą, bo ważącą półtorej tony łódź. Najbardziej praktyczne modele są dostosowane do łatwego załadunku i rozładunku osprzętu oraz łatwego wsiadania i wysiadania pasażerów.

Aktywność fizyczna jesienią może być nie mniej atrakcyjna niż ta, na którą decydujemy się latem. Jeziora rzeki i góry czekają, by je odwiedzić zarówno w Polsce jak i Europie. Podróż w nieznane nie będzie jednak luksusowa, jeżeli nie wybierzemy samochodu o odpowiedniej klasie. Warto zdecydować się na model, który łączy Luksus i pragmatyzm jest przestronny, ale i kompaktowy oraz zwrotny. Dostosowany do przewożenia pasażerów w wyjątkowo wygodnych warunkach, ale i sprzętu, bez którego przecież nie przeżyjemy żadnej przygody.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.