Gdy przemoc staje się spektaklem, a Internet narzędziem. Kliknij, nie pozostaniesz obojętny

Co oglądamy w Internecie najchętniej? Z pewnością wciągające seriale. Jedna z platform Player zaplanował premierę, która może nie pozwolić oderwać się od ekranów przez długie tygodnie. Czy nielubiany przez kolegów prokurator dopadnie mordercę, który swoje zbrodnie "sprzedaje" w sieci?

Internet stał się naszą codziennością. Powszechnie wykorzystywanym narzędziem do czerpania informacji, kontaktowania się z bliskimi, zaspokajania potrzeb. W sieci czytamy, rozmawiamy, kupujemy i oglądamy. Jest czymś, co wykorzystujemy w pozytywnych celach każdego dnia.  

Wszystko to ma jednak swoje dobre i złe strony. Sieć ma bowiem i ciemne zakamarki, a treści, które są w niej publikowane, nie zawsze okazują się pożyteczne. Ale ludzka psychika bywa przewrotna, dlatego często fascynują nas sprawy tajemnicze, mroczne, niepokojące. Zjawisko to przybrało na sile w ostatnich kilkunastu miesiącach i zyskało nawet swoje nazwy. To "doomsurfing" i "doomscrolling".  Polega na poszukiwaniu w sieci informacji o wydźwięku niezbyt pozytywnym.  

Internet może być narzędziem 

To, jak działa ludzka psychika w kontekście Internetu, stało się punktem wyjścia do stworzenia najnowszego serialu wyprodukowanego przez platformę Player. To jedna z najważniejszych produkcji w formacie Player Original, oparta na motywach bestsellerowej książki Remigiusza Mroza. Tytułowy behawiorysta (w tej roli Robert Więckiewicz), czyli Gerard Edling to prokurator, którego określamy jako uwikłanego. Jest specjalistą od komunikacji niewerbalnej. Kinezyka, czyli czytanie mowy ciała, pomaga mu odkryć prawdę. "Behawiorysta" ma szansę trafić w gusta fanów innego, kultowego już, serialu Playera - "Chyłka".

'Behawiorysta' tylko w Player.pl'Behawiorysta' tylko w Player.pl Materiał promocyjny

Wyjątkowy pojedynek eksperta od mowy ciała i "internetowego" mordercy 

"Behawiorysta", którego premiera w serwisie Player zaplanowana została na 4 stycznia, to swego rodzaju pojedynek. Edling tym razem trafia jednak na wyjątkowego przeciwnika. Horst Zeiger, przestępca, który zdaje się nie mieć żadnych skrupułów, wymyka się prokuratorowi dzięki swojej przebiegłości i umiejętności wykorzystywania wirtualnej przestrzeni.  

Horst odwołuje się bowiem do mrocznych fascynacji internautów. I to, że nie są oni do końca świadomi tego, czy to, co widzą w sieci, jest prawdą, czy jedynie grą. Horst jest jednak mordercą, który wciąga internautów w swoją grę, każąc im głosować, wybierać ofiary. Transmituje wszystko online, bo wie, że Internet jest wszechobecny. Dla widza podjęcie decyzji o losie ofiary to tylko kilka beznamiętnych kliknięć, lajków, przewinięcia ekranu w dół.  

Edling rozumie, że los ofiar nie jest jedynie wirtualną rozgrywką, a walką o ich życie. Wie, że widzowie "spektaklu" odgrywanego przez ściganego przez niego zabójcę, czują się bezpieczni i anonimowi przed swoimi ekranami.  

Użytkownicy platformy Player.pl jako pierwsi w Polsce będą mogli poznać wynik wyjątkowego starcia. Serial wart jest uwagi z kilku innych powodów. Nie brak w nim wielu barwnych postaci.  

Gęsto od charakterów, postaci, niuansów 

"Behawiorysta" to serial, który pozostawia widza w napięciu i prowadzi go przez świat pełen intrygujących niuansów i postaci. Wśród nich Beata Drejer (w tej roli Anna Mrozowska). Prokuratorka z Opola, która zastąpiła Edlinga, uważa go za mistrza. Wyjątkową energię do produkcji wniosła też Magdalena Czerwińska. Serialowa naczelnik Halina Ubertowska. Jej decyzje okażą się mieć kluczowe znaczenie w sprawie przeciwko Zeigerowi.  

Ciekawą postacią jest też Sebastian Bielak (Rafał Zawierucha). Dziennikarz śledczy specjalizujący się w tej samej dziedzinie, co ścigany przez prokuraturę Horst – Internecie. Bielak często podważa metody śledczych, ale czy nie robi tego, by grać na emocjach swoich widzów równie cynicznie, jak morderca, który transmituje swoje zbrodnie w sieci?  

'Behawiorysta' tylko w Player.pl'Behawiorysta' tylko w Player.pl Materiał promocyjny

 Ambitna rozrywka dla każdego 

"Behawiorysta" to jeden z dowodów na to, że Player jest platformą, która z jednej strony dostarcza widzom treści bliskie kulturowo, a z drugiej realizowane według najwyższych standardów. Sposób, by uzupełnić tradycyjną telewizję treściami oglądanymi w dowolnym momencie ma z pewnością szansę zyskać wśród Polaków popularność.  

Platforma ma na koncie kilka hitów zrealizowanych specjalnie dla nich. To m.in. "Chyłka", "Skazana", "Pajęczyna", "Szadź", "Żywioły Saszy – Ogień". "Behawiorysta" ma spore szanse, by wpisać się w najnowszy trend polskich super produkcji. Widzowie na premierę na szczęście nie muszą czekać długo. Serial na Player.pl już od 4 stycznia.