Technologia w służbie rozrywki - dzięki niej możesz dziś mieć kino w swoim domu

Polacy pokochali oglądanie filmów i seriali w internecie na życzenie. Na polskim rynku jest jednak obecna platforma, która oferuje także coś więcej: możliwość oglądania ulubionych programów zawsze i wszędzie, a także autorskie produkcje - ekranizacje najpopularniejszych polskich powieści czy najnowsze hity polskiego kina. Serwis oferuje nawet tytuły, których jeszcze nie można zobaczyć w kinie.

Pościgi, wystrzały, romantyczne uniesienia i salwy śmiechu. To słychać w domach i mieszkaniach niemal każdego wieczora, bo nasze domy stały się centrum domowej rozrywki. Filmowe i serialowe wieczory stają się sposobem na rozrywkę z kilku powodów. Pierwszy to pandemia, która część osób do wizyty w tradycyjnym kinie wciąż może zniechęcić. Ale są i inne. Za popularność domowej rozrywki odpowiada bowiem również technologia.

Kino w domu - teraz to znacznie prostsze

Rozwój technologii sprawił, że dla przeciętnego konsumenta znacznie dostępniejsze stały się telewizory tzw. Smart TV o dużych przekątnych, które wykorzystują istotne dla jakości przeżyć rozwiązania. Coraz popularniejsze stają się modele o przekątnej co najmniej 65 cali, chociaż na rynku dostępne są i większe – 75 czy 85 calowe. Ale tajemnica udanej rozrywki nie tkwi wyłącznie w ilości cali.

Trudno już dziś kupić telewizor w rozdzielczości mniejszej niż 4K, a na rynku dostępne są nawet modele 8K. Urządzenia potrafią nie tylko wyświetlić treści w wysokich rozdzielczościach, ale i dostosować wszelkie materiały do znacznie lepszych parametrów. Zaawansowane algorytmy same ulepszą obraz, bez względu na to, czy jego źródłem jest tradycyjna telewizja, serwis VOD, czy portal z filmami online.

Twórcy treści wiedzą, że masz w domu kino domowe

Zaawansowanych technologii w telewizorach jest więcej. Jedna z kluczowych to standard HDR, który odpowiada za coś znacznie więcej niż wysycenie kolorów. Producenci telewizorów i twórcy treści podjęli bowiem swego rodzaju współpracę, której efektem jest wypracowanie standardu odpowiedzialnego za "tłumaczenie" telewizorowi, co ma za chwilę wyświetlić. Telewizor "rozumie" już, że wyświetla na ekranie księżyc na tle ciemnego nieba – samodzielnie zmniejszy więc podświetlanie wokół jasnej, mieniącej się kuli. Telewizor wie też, które sceny będą dynamiczne, które będą wymagały "podbicia" kolorów. Te same efekty dotyczą dźwięku, który może wędrować za obiektem przemieszczającym się po ekranie, być bardziej realistyczny.

Sięgaj po treści premium. To łatwiejsze niż myślisz

Telewizor nie służy dziś wyłącznie do odbierania sygnału z anteny czy dekodera. Dom może być centrum domowej rozrywki dzięki serwisom VOD. Wiele z nich oferuje produkcje, które niejako zastępują telewizję.

Tymczasem na polskim ryku dostępny jest serwis, który ma znacznie szerszą ofertę. Mowa tu o serwisie Player, który oprócz filmów i seriali na żądanie oferuje też telewizję na żądanie – możliwość obejrzenia setek programów w wybranym dla siebie czasie. Widz ma więc pełną swobodę, czy swoje ulubione produkcje ogląda w sposób bardziej tradycyjny – wybierając pilotem odpowiedni kanał, czy odtwarza program w aplikacji.

Player.pl oferuje też wysokiej klasy produkcje własne, seriale które nie odbiegają poziomem od zachodnich, są jednak polskiemu widzowi znacznie bliższe kulturowo. Player oferuje też wiele ekskluzywnych treści. Jednym z największych sukcesów platformy jest seria "Chyłka", pierwsza produkcja w formacie Player Original. Według serwisu JustWatch, który tworzy ranking seriali na platformach VOD w ponad 20 krajach, tytuł był numerem jeden na wszystkich platformach w kraju w roku 2020. Serial kryminalny oparty na powieściach Remigiusza Mroza. Bohaterką jest prawniczka Joanna Chyłka, znana ze swojej bezkompromisowości.

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny

Produkcji autorskich w serwisie Player jest więcej, a kolejne premiery już na początku 2022 roku. Już teraz można oglądać całe sezony seriali Player Original. Najnowszy sezon historii z Magdaleną Cielecką "Chyłka-Oskarżenie". "Skazana" – historia Alicji Mazur, granej przez Agatę Kuleszę. Sędzia znana ze swojej surowości zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok.

Głośny tytuł "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" – film poświęcony historii niewinnie skazanego mężczyzny, który spędził w celi młodość. Ceniona przez widzów "Szadź" z Maciejem Stuhrem w roli głównej opisuje historię mrocznego morderstwa. Ekranizacja powieści Igora Brejdyganta wciąga niesamowitym klimatem. Uwagę zwraca też "Pajęczyna". To pełen tajemnic thriller, którego akcja toczy się równolegle w dwóch czasach: w 1978 roku oraz w 2010 roku.

Do biblioteki Playera lada moment trafi serial "Behawiorysta", na bazie powieści Remigiusza Mroza z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Już 21 grudnia premiera drugiej części światowego hitu "Kontrola 2" w reżyserii młodej i utalentowanej Nataszy Parzymies opowiadająca historię miłości dwóch dziewczyn, pokazująca świat młodych ludzi. W przyszłym roku drugi sezon serialu "Nieobecni" i "Tajemnicy zawodowej". Na platformie można oglądać też autorskie programy rozrywkowe takie jak: "Prince Charming", czy "Żony Miami".

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny

Zamiast do kina. Premiera kultowego filmu tylko w Player.pl

O tym, że Player może stać się sercem domowej rozrywki świadczą też filmy, które pojawiają się na platformie. W lutym br. w serwisie miała kultowa komedia romantyczna "Listy do M. 4". Film pojawił się najpierw na platformie VOD Player, a dopiero potem w kinach.

W grudniu, Player zaoferuje tytuły, które właśnie wyświetlane są na dużym ekranie – filmy "Czarna Owca" – już dostępny w Playerze  i "Teściowie" – premiera już 24 grudnia. Najświeższe polskie hity kinowe pozwolą spędzić miło czas w długie zimowe wieczory, podobnie jak dziesiątki innych tytułów znanych z pierwszych miejsc box office.

Jak widać dom można zmienić w kino. Najważniejsze, by pod ręką mieć zawsze różnorodne treści – filmy, seriale, programy, autorskie produkcje, kinowe hity, ekranizacje popularnych powieści i historii, które znamy z pierwszych stron gazet. Serwis, który oferuje tak wiele, to bez wątpienia Player.pl.

materiał promocyjnymateriał promocyjny materiał promocyjny