Nawilżą, wygładzą i wyrównają koloryt. Dzięki nim zatrzymasz młody wygląd skóry na dłużej

Smog, stres, niezdrowa dieta, nieregularny tryb życia - wyzwania współczesnego świata wpływają na cały organizm, ale to skóra jest tą jego częścią, po której zaniedbania widać najbardziej. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy borykają się z problemami cery wrażliwej. Jakie nawyki pielęgnacyjne warto w sobie wyrobić, by nasza skóra odwdzięczyła się nam promiennym wyglądem? Zapraszamy do krótkiego podsumowania w trzech prostych krokach!

Aż 74 % Europejczyków deklaruje, że ich skóra jest wrażliwa, a ponad 38% uważa, że mają wysoce wrażliwą skórę. Co to oznacza, jaka jest charakterystyka tego typu cery? Jeśli nasza skóra jak papierek lakmusowy reaguje na wszelkie zmiany w otoczeniu, jest szczególnie podatna na przesuszenia, wypryski, niedoskonałości i zapalenia, to sygnał, że potrzebuje trochę więcej niż standardowa pielęgnacja.

Jak zatem dbać o wrażliwą skórę? Podstawy są trzy: po pierwsze zapobieganie, czyli ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, po drugie nawilżenie, po trzecie ukojenie już podrażnionej skóry.

Krok pierwszy: nawilżenie

Zalet nawilżania skóry jest mnóstwo. Skóra nawilżona to skóra, która po prostu wygląda lepiej i wolniej się starzeje. Paradoksalnie i wbrew mitom kosmetycznym, to nie picie ośmiu szklanek wody dziennie pomaga odwodnionej skórze. Jasne - nawadnianie się pomaga funkcjonowaniu organizmu, ale specjaliści są zdania że więcej pożytku odwodnionej skórze przyniesie miejscowe stosowanie środków nawilżających. Co zatem możemy zrobić, by nasza nadwrażliwa cera była zawsze nawilżona?

Po pierwsze: możemy wprowadzić kwas hialuronowy do naszej codziennej kosmetycznej rutyny. To substancja o której dużo się mówi i której nazwa brzmi jak kosmetyczny składnik X z laboratoriów naukowców. Tymczasem kwas hialuronowy to substancja, która już znajduje się w skórze i której jedna cząsteczka potrafi związać aż 250 cząsteczek wody. Kiedy go brakuje, skóra wysusza się i wiotczeje, dlatego, jeśli nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości kwasu hialuronowego, trzeba mu pomóc, dostarczając tą substancję z zewnątrz.

Irena ErisIrena Eris materiał promocyjny materiał promocyjny

Idealną propozycją dla skóry wrażliwej jest tu nowość prosto z laboratorium Dr Ireny Eris: linia Dr Irena Eris Clinic Way, której krem nawilżający do takiej cery oprócz kwasu hialuronowego zawiera również biosacharyd. Ta kombinacja sprawia, że cera wrażliwa pozostaje gładka i nawilżona.

Krok drugi: ochrona przed słońcem

O tym, że unikanie słońca to recepta na zdrową i piękną skórę przez lata, wiedziały już nasze prababki chowające się pod koronkowymi parasolami. Co jeśli nadwrażliwość skóry sprawia, że znalezienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej to wyzwanie a powrót do parasolek prababek nie wchodzi w grę? Na pomoc przychodzi tu dobrze dobrany krem BB z filtrem stworzony do pielęgnacji cery wrażliwej.

BB to skrót od "Beauty Balm" lub "Blemish Balm". To rodzaj kosmetyku 2 w 1, który szczególnie upodobały sobie Koreanki. To krem, który jednocześnie odpowiada i za pielęgnację skóry, i za tuszowanie niedoskonałości. Takim produktem jest nawilżający krem BB SPF 50 z linii Dr Irena Eris Clinic Way . To prawdziwy kosmetyczny szwajcarski scyzoryk w naszej torebce - nie 2 a 3 w jednym: to krem ochronny i krem koloryzujący do twarzy mogący jednocześnie pełnić funkcję podkładu do cery suchej wrażliwej! Pigmenty mineralne sprawiają, że kolor kremu jest uniwersalny i sam dopasowuje się do koloru naszej skóry.

Irena ErisIrena Eris materiał promocyjny materiał promocyjny

Ale to nie koniec bogactwa składników. Kremy Dr Irena Eris Clinic Way zawierają jeszcze jedną substancję którą doceni ultrawrażliwa skóra. To głębinowa woda morska o niezwykłej czystości i dużej zawartości minerałów, które detoksyfikują i remineralizują skórę, a ponadto zapobiegają produkcji wolnych rodników, działają wzmacniająco i chronią nas przed zapaleniami.

Krok trzeci: ukojenie

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest trochę jak bajka o królewnie na ziarnku grochu. Grube materace i uważna codzienna rutyna czasami nie wystarczają, a nawet niewielka zmiana w otoczeniu może sprawić, że cera wrażliwa odczuje ją bardzo dotkliwie. Jak przeprowadzić sprawną pierwszą pomoc dla skóry wrażliwej?

Nie bez powodu od lat używamy wapna jako środka uśmierzającego objawy alergii. Wapń (zwany potocznie wapnem) łagodzi podrażnienia i stany zapalne oraz przyspiesza gojenie ran. Dlatego właśnie naukowcy z laboratorium Dr Ireny Eris włączyli do receptury kremów z linii Dr Irena Eris Clinic Way farmakopealną wodę wapienną - Aqua Calcis o właściwościach antyseptycznych i kojących. Na przykład jest ona składnikiem dermokremu nawilżająco-kojącego , który do tego zapewnia ochronę przeciwsłoneczną - filtr SPF 20.

Cera wrażliwa to prawdziwe wyzwanie pielęgnacyjne, warto zatem układać kosmetyczną rutynę  głową i korzystać z wysokiej jakości produktów. Wrażliwcom pomoże również używanie łagodnych środków myjących i unikanie długich, gorących kąpieli. Przy okazji zbliżających się chłodnych dni i podkręconych kaloryferów, warto pamiętać również o tym, że skóra wrażliwa nie lubi ekspozycji na suche powietrze. Przestrzeganie tych kilku zasad i dobrze wyposażona kosmetyczka sprawią, że skóra odwdzięczy się nam pięknym, promiennym wyglądem!

Irena ErisIrena Eris materiał promocyjny materiał promocyjny