Lekcja 1 - stylowy powrót do szkoły. Lekcja 2 - zacznijcie od podstaw. Czas na rodzinne przygotowania

- Tegoroczne wakacje były chyba najlepszymi, jakie pamiętam. Takiego czasu z rodzicami i z siostrą dawno nie miałem - przekonuje 14-letni Kuba, uczeń jednej z podstawówek na Mazowszu. I zaraz dodaje, z uśmiechem. - Już nie mogę doczekać się, jak opowiem o wszystkim moim kolegom z klasy. Cieszę się na powrót do szkoły, do przyjaciół. Dla Kuby i jego rodziny kilka ostatnich dni przed 1 września to takie małe przedłużenie wakacji, kolejna okazja do bycia razem. Zanim w szkole zabrzmi pierwszy dzwonek, zorganizujcie sobie... trzy rodzinne lekcje. Miejsce: wasze ulubione. Temat: powrót do przyjaciół.

Na początek zastrzeżenie - tu nie będzie ocen ani pracy domowej. Obowiązkowe będą tylko uśmiech, dobry humor, trochę wolnego czasu i głowa pełna pomysłów. Spokojnie - do pierwszego dzwonka zostało jeszcze sporo ponad tydzień, więc nie spieszcie się, macie czas. Oto nasza propozycja - trzy lekcje, które mogą stać się dla was inspiracją.   

Lekcja 1. Wspomnienia 

Każdy z nas ma w pamięci swoje szkolne lata, każdy ma jakieś wyobrażenie o szkole. Ulubiony film, serial, wspomnienie ze szkolnej wycieczki, nagroda zdobyta na konkursie recytatorskim, olimpiadzie, zawodach sportowych. Pomysł jest prosty - porozmawiajcie o tym całą rodziną. Niech każdy opowie o najfajniejszym przeżyciu ze szkoły. To dobra okazja, żeby dzieci dowiedziały się, jak wyglądała szkoła w czasach ich rodziców. Niech skonfrontują wasze wyobrażenia ze swoimi.  

Możecie zacząć od prostej gry w skojarzenia. Usiądźcie w waszych ulubionych fotelach, na kanapie, a może na podłodze. Niech dla każdego będzie to naturalne i maksymalnie wygodne. Teraz każdy z was, kolejno, opowiada o swoim - uwaga - pozytywnym skojarzeniu ze szkołą. Tematyka dowolna. Umówcie się na kilka serii takich wspomnień.  

Szkoła idealna? Proszę bardzo. Jedno z popularnych skojarzeń, znane niemal wszystkim dzięki filmom i serialom, to amerykańska szkoła marzeń. Kto z nas nie kojarzy tego klimatu amerykańskiego liceum znanego z filmów - czerwone szafki, zielone murawy, orkiestra grająca na meczach, szkolne zespoły, żółte autobusy. To wszystko wywołuje nostalgię za pierwszym dniem szkoły. Porusza wyobraźnię, zostawia pozytywne skojarzenia. 

 

No dobrze, gra w skojarzenia za wami? To teraz dodajmy jeszcze jeden element - szkolne zdjęcia. Rodzice na pewno mają ich pełne albumy lub szuflady (przecież kiedyś zdjęcia wywoływało się i kolekcjonowało w albumach), dzieci pewnie sporo zdjęć mają w swoich smartfonach i na komputerach (znak czasów). 

Niech każdy z was wybierze 10 ulubionych fotografii. Uwaga - nie więcej. Tematyka zdjęć dowolna, byle by dotyczyły szkoły. Grupowe z numerem klasy na tabliczce, a może jakieś ze szkolnego balu lub wycieczki? Wymieńcie się zdjęciami i porozmawiajcie o nich. Dużo pytań wskazanych. Tym bardziej ciekawe odpowiedzi. Możecie dowiedzieć się o sobie sporo nowych rzeczy. Takie chwile pozostają w pamięci.  

Lekcja 2. Stylowe wybory 

Plan tej lekcji jest prosty - twoje dziecko wraca do szkoły w wielkim stylu. Przy okazji pozostali członkowie rodziny znajdują coś dla siebie. I tutaj znowu - pomocna będzie prosta gra w skojarzenia. Jak kiedyś ubierało się do szkoły. W szkolne mundurki, a może jeszcze inaczej. Co było modne, za czym się szalało. A jak jest teraz? Co dziś dzieci chcą nosić, w co ubierać się na lekcje?  

Zróbcie rodzinną burzę mózgów. Pierwsza część lekcji kończy się wtedy, gdy każdy z was ma skompletowany w głowie swój ubiór marzeń. Rodzice coś dla siebie do pracy, a może na spotkanie z przyjaciółmi, dzieci stylową szkolną wyprawkę. Czas na zajęcia terenowe, czyli wspólne zakupy. Połączcie przyjemne (czas z rodziną) z pożytecznym (udane zakupy).  

 

Dzieciom przydarzą się wygodne buty - na przykład stabilne sneakersy oraz obuwie na zmianę - trampki lub tenisówki. Warto postawić na pewniaki. Kolekcja CCC Back To School na sezon jesień-zima 2021 to buty i dodatki dla każdego, od pierwszoklasistów po maturzystów, a także szeroka oferta dla rodziców. W sklepie stacjonarnym CCC ( ale też internetowym ) znajdziecie wymarzone dodatki dla przedstawicieli wszystkich pokoleń. I to zarówno z oferty marek własnych, takich, jak Sprandi, Nelli Blue i Action Boy, jak też popularnych sportowych brandów, takich jak Adidas, Reebok, Champion, Puma czy New Balance.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny Materiał promocyjny Materiał promocyjny

Uczniowie i uczennice mogą ubrać się od stóp do głów. W kolekcji na sezon 2021 znalazły się bucket haty, dresy, sneakersy, na przykład takie zapinane na rzepy, w modnych kolorach oraz plecaki i torby sportowe. Nowy piórnik lub stylowy, zaskakujący zeszyt? Proszę bardzo. Różnokolorowe dresy i buty w klimacie retro? Jak najbardziej. Białe, a może neonowe Adidasy? Tak. Styl przełomu wieków, który może odpowiadać też rodzicom? Oczywiście - to choćby stylowe vansy - wsuwane lub sznurowane. Kto z nas ich nie kojarzy? Z CCC łatwo skompletujcie szkolną wyprawkę.  

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny Materiał promocyjny Materiał promocyjny

Zakupy zrobione? To może jeszcze chwila w rodzinnym gronie? Co powiecie na kino? 

Lekcja 3. Nowy rok, nowe możliwości 

Wyprawka gotowa, za wami sporo wspólnych chwil. Do pierwszego dzwonka jeszcze trochę czasu, a więc pora na ostatnią rodzinną lekcję. Nowy rok szkolny to nowe oczekiwania i wyzwania, ale też nowe możliwości. Nie tylko dla dzieci. Porozmawiajcie o tym. Na kolorowych fiszkach wypiszcie hasłowo wszystko, czego oczekujecie, czego spodziewacie się w nowym roku szkolnym. Niech będzie to taki rodzinny, kolorowy drogowskaz. Fiszki możecie przyczepić na drzwiach lodówki lub na korkowej tablicy w pokoju. Tak, żeby towarzyszyły wam każdego dnia.  

I na koniec. Pamiętacie amerykańską szkołę marzeń? Czerwone szafki, orkiestra, żółte autobusy? Zamknijcie oczy - taką szkołę marzeń na co dzień każdy z was ma w swojej głowie. Warto pielęgnować te wyobrażenia.