materiał promocyjny

materiał promocyjny ()

Cichy napęd, który idealnie zgra się z naturą. Nowy samochód w służbie TOPR

TOPR od ponad wieku niesie pomoc turystom. O bezpieczeństwo potrzebne na najbardziej krętych i wymagających drogach pomaga zadbać solidnie zaprojektowany pojazd. Modele, które w tym roku trafiły do ratowników, są z wielu powodów nieprzeciętne. Rzadko zdarza się bowiem, by potężne SUV-y był tak innowacyjne, a jednocześnie przyjazne naturze. O jakie samochody elektryczne chodzi?

Wakacje to dla większości z nas okres beztroski. Dla innych jest jednak okresem wytężonej pracy - chodzi w szczególności o osoby, które dbają o nasze bezpieczeństwo. W uwielbianych przez Polaków górach od ponad wieku swoją służbę pełni Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Co roku organizacja podejmuje kilkaset interwencji wobec turystów. Przychodzi z pomocą również profesjonalnym taternikom i grotołazom, narciarzom, a nawet rowerzystom.

ŠKODA pomaga dbać o twoje bezpieczeństwo. Nie tylko na drodze

Niesienie pomocy tym, którzy zabłądzili lub z innych powodów utknęli na szlaku, wymaga doświadczenia, dobrej kondycji fizycznej, ale niezbędny jest również sprzęt. Z uwagi na wyjątkowe ukształtowanie terenu toprowcy muszą korzystać z wszechstronnych samochodów.

materiał promocyjny
materiał promocyjny

W tym aspekcie od 17 lat wspiera ich ŠKODA. Dzięki innowacyjności i nowoczesnym technologiom stanowią istotne wsparcie w codziennej pracy. Współpraca jest kontynuowana od lat, bo ŠKODA ma w swojej ofercie pojazdy, które nie tylko pochwalić mogą się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami, ale też umiejętnością radzenia sobie w każdym terenie i okolicznościach, takich jak nieprzychylna pogoda, ostre zakręty, nawierzchnia o różnej przyczepności.

ŠKODA ENYAQ iV. Elektryczny, potężny, komfortowy SUV, który spełnia wymagania

ŠKODA dotrzymuje słowa i tradycyjnie wspiera TOPR, przekazując wysokiej klasy pojazdy. W tym roku są to modele ENYAQ iV. To auto wyjątkowe z kilku powodów. Z jednej strony to potężny SUV, który dostosowany jest zarówno do zwykłych, jak i bardziej wymagających dróg. Z drugiej zaś ten model jest szczytowym osiągnięciem inżynierów. ENYAQ iV to pierwszy elektryczny SUV marki ŠKODA.

Innowacji, które wyróżniają ten model, jest całe mnóstwo. ŠKODA udowodniła, że jest w stanie pokonać największą słabość samochodów elektrycznych. A "zatankować" energią elektryczną do 80 proc. pojemności w zaledwie 38 minut. W domu model ŠKODA ENYAQ iV można wygodnie naładować w ciągu nocy za pomocą ładowarki ściennej o mocy do 11 kW. Co więcej, ENYAQ iV jest wyposażony w specjalną ładowarkę uniwersalną pasującą do konwencjonalnych gniazd ładowania.

ENYAQ iV daje też wyjątkowe wrażenia z jazdy dzięki sześciu różnym trybom. Można postawić na ekologię, tryb sportowy lub dostosować zachowanie podwozia dzięki trybowi indywidualnemu. Wyjątkowe wrażenia można zwiększyć dzięki opcji zawieszenia adaptacyjnego.

materiał promocyjny
materiał promocyjny

Inteligencja zaszyta w elektronicznym mózgu

O wysokiej klasie modelu ENYAQ iV świadczy też poziom zaawansowania systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Travel Assist jest bowiem w stanie przejąć częściową kontrolę nad pojazdem. Kierowca ma poczucie wsparcia w krytycznych sytuacjach. System Front Assist wykryje przeszkody przed pojazdem, ostrzeże też przed obecnością pieszych. Dzięki Side Assist zapomnieć można z kolei o martwych punktach i pojazdach, które nagle wyłaniają się z boku czy zza pojazdu. Elektroniczne "oko" systemu działa w odległości 70 metrów. 

ŠKODA zadbała, by ENYAQ iV był nie tylko zdolny pokonać każdy teren, ale pozwalał na komfort w każdych warunkach. Stąd liczne usługi, które pozwolą cieszyć się rozrywką, sprostać obowiązkom zawodowym, pomogą utrzymać kontakt marki ŠKODA z bliskimi, współpracownikami, kontrahentami. SUV ŠKODY jest bowiem multimedialny. System ŠKODA Connect ułatwia interakcję z samochodem za pomocą smartfona. Zdalnie można tu nawet sterować klimatyzacją. ENYAQ iV jest też w pełni dostosowany do obsługi głosowej. Rozumie też, że "na pokładzie" wszyscy potrzebują energii dla swoich urządzeń. Ma więc cztery porty ładowania w standardzie USB-C.

Elektryczne serce, które współgra z naturą

ŠKODA ENYAQ iV pozwala też na coś jeszcze. Na przyłączenie się do elektrycznej rewolucji. Pro-ekologiczny, cichy napęd idealnie zgrywa się z naturą, pomaga ją chronić, jest jej bardziej przyjazny. A my zyskujemy nie tylko idealnego kompana każdej podróży, ale możemy cieszyć się wymiernymi oszczędnościami każdego dnia.

materiał promocyjny
materiał promocyjny