SPT Networks CE, materiał promocyjny

SPT Networks CE, materiał promocyjny ()

"Rysa" wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Co kryje się w mrokach niepamięci?

Pamięć to prawdopodobnie najcenniejsza rzecz, którą posiada człowiek. W jej zakamarkach skrywają się wydarzenia, o których wadze często nie mamy pojęcia. Czasem bywa i tak, że to, o czym już zapomnieliśmy, nagle wraca - i przewraca nasze życie do góry nogami. Utrata wspomnień - szczególnie w przypadku, kiedy ten proces zupełnie wymyka się spod naszej kontroli - może sporo kosztować.

O tym, jak dużą cenę niekiedy trzeba zapłacić za ułomność pamięci, dotkliwie przekonuje się Monika Brzozowska, główna bohaterka serialu "Rysa". Ten tytuł nawiązuje do poważnego defektu komplikującego życie Moniki - wspomniana rysa to niemożliwy do przegapienia zwiastun tego, że kobiecie przyjdzie się zmierzyć z przeszłością, której nie pamięta.

SPT Networks CE, materiał promocyjny
SPT Networks CE, materiał promocyjny

"Rysa", czyli zmagania z pamięcią utraconą. Monika musi odnaleźć prawdziwą siebie

Komisarz Monika Brzozowska (w tej roli Julia Kijowska) pracuje w wydziale zabójstw w Komendzie Stołecznej Policji. To inteligentna, zaradna introwertyczka, stroniąca od bycia w centrum uwagi. Jej osobowość nie ułatwia kontaktów z partnerem - szefem agencji reklamowej Piotrem (Maciej Zakościelny) - ani ze znajomymi z pracy. Na tym drugim polu Monika wykazuje się za to nieprzeciętnymi umiejętnościami śledczymi. Szkoła policyjna okazała się punktem zwrotnym w jej biografii, którą w latach młodości ukształtowały trudne relacje z rodzicami, oddalenie się od domu i narkotyki. Niewiele brakowało, żeby Brzozowska przypłaciła życiem skutki nałogu, który nigdy do końca nie wypuścił jej ze swoich szponów.

SPT Networks CE, materiał promocyjny
SPT Networks CE, materiał promocyjny

Mogłoby się wydawać, że życie Moniki jest w miarę poukładane, że teoretycznie nie ma na co narzekać. Sytuacja ulega jednak diametralnej zmianie, gdy policjantka zostaje przydzielona do śledztwa w sprawie tajemniczego morderstwa w pustostanie na Pradze. Zabitemu tam mężczyźnie zadano kilka ran kłutych ostrym, długim narzędziem. W miarę rozwoju wypadków Brzozowska zaczyna trafiać na tropy, które prowadzą. do niej samej. Kobieta od dłuższej chwili cierpi na zaniki pamięci. W trakcie śledztwa zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do stanięcia oko w oko z własną przeszłością.

SPT Networks CE, materiał promocyjny
SPT Networks CE, materiał promocyjny

Na tym jednak nie koniec - Monika nie może bowiem w stu procentach ufać też osobom ze swojego najbliższego kręgu. Piotr, z którym jest związana, sprawia wrażenie empatycznego faceta, opiekuńczego wobec ukochanej i szczerze zainteresowanego jej dobrem. Pod tym płaszczykiem Piotr chowa jednak pewien sekret. Rozmaite tajemnice może też skrywać matka głównej bohaterki, która od lat cierpi na zaawansowaną demencję. Tak przynajmniej twierdzi, bo z biegiem czasu trudno się oprzeć wrażeniu, że jej choroba może być jedynie przykrywką dla jej tajemniczej przeszłości, w której Monika nie brała szczególnie dużego udziału. Dokąd zaprowadzą Brzozowską relacje z tymi i kilkoma innymi znaczącymi bohaterami? Tego dowiecie się, oglądając "Rysę", nowy serial kryminalny, już od wtorku, 13 kwietnia o g. 22.00 w AXN.

SPT Networks CE, materiał promocyjny
SPT Networks CE, materiał promocyjny

Serial powstał na podstawie powieści Igora Brejdyganta o tym samym tytule - pisarz jest głównym scenarzystą "Rysy" do spółki z Bartoszem Janiszewskim. Za reżyserię odpowiadają Maciej Migas i Łukasz Kośmicki. Kontynuacją historii komisarz Moniki Brzozowskiej jest thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.