Daria Ładocha przyjęła wyzwanie Marcina Prokopa.

Daria Ładocha przyjęła wyzwanie Marcina Prokopa. (fot. Artur Zawadzki/REPORTER)

Daria Ładocha przyjęła wyzwanie Marcina Prokopa. Zaangażowała nawet swoją rodzinę

Daria Ładocha dzieli czas między karierę zawodową a życie rodzinne. Do tego stara się nie zagubić "własnego ja" i znaleźć czas, by dbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

Niedawno Daria Ładocha zaskoczyła obserwatorów. Mistrzyni kuchni pokazała, jak używa noża zamiast lusterka, próbując pomalować się w kuchni.  

Spec#lna lekc# maki#żu i ofic#lna z niej relac#! Mo# z#dliwa przy#ciółka #kaś bez entuz#zmu, ale # #śnieję w takich sytuac#ch! O matko, #k rzadko to w ogóle możliwe! #ZgubiłamSwojeJa - czytamy. 

Nie musicie się niepokoić, że coś jest nie tak z klawiaturą Darii. Całość wpisu okazała się elementem akcji, która ma skłonić nas do refleksji nad tym, czy zaganiani między pracą, domem a innymi obowiązkami, pamiętamy o nas samych. 

Za kampanią #ZgubiłamSwojeJa stoi Nationale-Nederlanden. Celem akcji jest przyciągnięcie uwagi do tego, że często dbając o swoich najbliższych i nasze otoczenie, zapominamy o nas samych. A przecież to nasze zdrowie i samopoczucie jest istotne! I dla nas, i dla tych, na których często bardziej skupiamy się na co dzień. Do akcji przyłączyły się znane gwiazdy. Marcin Prokop, Aleksandra Radomska, Daria Ładocha i Henryk Szost chcą podkreślić w swojej aktywności, jak ważna w życiu jest równowaga i troska o zdrowie. 

To najlepsze wyzwanie, jakie możesz dla siebie podjąć! 

Popularna blogerka i autorka książek kulinarnych podjęła wyzwanie, które rzucił Marcin Prokop. Prezenter przyznał, że zgubił swoje "ja" i zapomniał o ważnych dla siebie samego sprawach. Na szczęście dziennikarzowi udało się znaleźć sposób, by je odnaleźć. Co ważne, jego nowe postanowienie ma świetny wpływ na zdrowie! Do podjęcia wyzwania zaprosił właśnie Darię Ładochę.  

- To, co kładę na talerz, wymaga weryfikacji, a ponieważ o jedzeniu moja serdeczna koleżanka Daria Ładocha wie najwięcej, to postanowiłem uruchomić również ją. Ona akurat z kulinariami problemu nie ma, natomiast jak z jej testu zdrowia wynika, ma problem z niewystarczającą ilością ruchu. Postanowiłem poderwać jej cztery zgrabne litery z kanapy, rzucić jej wyzwanie i powiedzieć: Daria, ruszaj się! Pytanie tylko, czy Daria to wyzwanie przyjmie - mówi Marcin Prokop. 

Koleżanka ze stacji nie zwlekała z odpowiedzą. Szybko postanowiła zabrać się za własne zdrowie. Nawet nie tylko za własne, bo Daria do sportu chce wciągnąć swoją rodzinę. Gwiazda nie tylko obiecała, że zacznie biegać (i już zaczęła!) - wykonała także test zdrowia, którego wyniki wskazały, że faktycznie rusza się za mało.  

- Ostatnio zastanawiałam się nad tym, że gdzieś zgubiło się moje własne "ja". Faktycznie - przez ciągłe bycie na planie, gotowanie, moje ja gubi się, a ja kompletnie zapominam zadbać o siebie. Marcin, to jest dobry moment. Rzucam Ci wyzwanie, chciałabym byś ograniczył mięso w diecie na poczet warzyw. A ja chcę być fair i przyjmuję Twoje wyzwanie - zaczynam trenować bieganie - powiedziała Daria na nagraniu. 

Daria nie rzuca słów na wiatr! W nowym wpisie pochwaliła się, że już zaczęła biegać! Jej treningami zajął się ekspert z City Trail z Nationale-Nederlanden, organizator biegów przełajowych i popularyzator biegania jako najprostszej formy ruchu.  

Pesteczki, stało się! Po teście zdrowia i wyzwaniu rzuconym mi przez Marcina Prokopa, postanowiłam zadbać o swoje JA i?po pierwsze ubezpieczyć swoje zdrowie na wypadek choroby, a po drugie?zwiększyć codzienną ilość ruchu. Były wymówki, zwlekałam, ale właśnie widzicie HISTORYCZNE ZDJĘCIE, na którym występuję z trenerem City Trail z?@nn_polska.?Podczas rozgrzewki Piotrek miał ze mnie niezły ubaw, ale się nie poddałam.?No dobrze: wdech, wydech i...#ZnalazłamSwojeJa

Pięknie, ale to nie koniec dobrych zmian. Daria Ładocha pokazała w social media, jak razem z dziećmi przygotowuje się do treningu online. Tak więc wyzwanie przyjęte, zadania realizowane - blogerka odbyła dwa treningi: w Lasku Młocińskim i z rodziną w domu. 

Zgubiłem swoje Ja
mat. promocyjne


Jak odnaleźć swoje "ja"? 

Jak widać choćby na przykładzie Darii Ładochy, by odnaleźć swoje "ja" i skupić się na własnym zdrowiu, wcale nie potrzeba wiele. Do naszej codzienności wystarczy wprowadzić małe zmiany, które przyniosą naprawdę wielkie efekty - zdrowe nawyki sprawią, że będziemy cieszyć się lepszym samopoczuciem i oczywiście zdrowiem. Podobnie uważają specjaliści od ubezpieczenia na wypadek chorób przewlekłych (w tym cukrzycy) z Nationale-Nederlanden. Jak pokazują badania, w teście zdrowia Polacy wypadają nie najgorzej, ale nasze zwyczaje żywieniowe czy te związane z dbaniem o kondycję, nadal pozostawiają sporo do poprawienia. A jak przypominają lekarze i inni specjaliści od zdrowia, najważniejsza jest profilaktyka! Czy Daria ma podobne zdanie? Czy zechce kontynuować podjęte wyzwanie?  

Odpowiedzi poznamy już za kilka dni, w jej rozmowie z gościem na IG live. Koniecznie zobaczcie, co tam powie i komentujcie, zwłaszcza, jeśli macie pytania czy wątpliwości. Życzymy Wam, byście sami także odnaleźli własne "ja"!