Marcin Prokop podjął wyzwanie, by zmienić swoje codzienny nawyki.

Marcin Prokop podjął wyzwanie, by zmienić swoje codzienny nawyki. (fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News)

Marcin Prokop wykonał test zdrowia. Po zobaczeniu wyniku podjął ważną decyzję

W pędzie życia codziennego często myślimy o wszystkich innych, tylko nie o sobie - takie przesłanie ma dla nas Marcin Prokop. Prezenter powiedział sobie "stop" i postanowił zadbać o swoje zdrowie. Wykonał test, z którego dowiedział się, że musi wprowadzić w życiu zmiany.

Jak często myślicie, że na nic nie macie czasu? Jesteście zmęczeni i zestresowani, bo w natłoku obowiązków zapominacie o tej najważniejszej osobie w waszym życiu - sobie samych. Przecież póki nie zadbacie o siebie, nie zadbacie też o innych. Brzmi prosto, ale jednak uświadomienie tego sobie wymaga zwolnienia tempa i nabrania dystansu. Marcin Prokop, który na co dzień spełnia się w rolach męża, ojca i prezentera dużej komercyjnej stacji telewizyjnej, dokonał ostatnio takiej autorefleksji. Przyznał, że zapomniał o sobie i postanowił to naprawić.  

Marcin Prokop wykonał test zdrowia 

Prezenter zrobił test zdrowia na stronie Nationale-Nederlanden i dowiedział się, że musi zmienić swoje nawyki żywieniowe. Żeby się lepiej zmotywować, przyjął wyzwanie Darii Ładochy i ograniczył w diecie mięso. Jednocześnie rzucił koleżance kontrwyzwanie: 

- To, co kładę na talerz, wymaga weryfikacji, a ponieważ o jedzeniu moja serdeczna koleżanka Daria Ładocha wie najwięcej, to postanowiłem uruchomić również ją. Ona akurat z kulinariami problemu nie ma, natomiast jak z jej testu zdrowia wynika, ma problem z niewystarczającą ilością ruchu. Postanowiłem poderwać jej cztery zgrabne litery z kanapy, rzucić jej wyzwanie i powiedzieć: Daria, ruszaj się! - powiedział Prokop.

Prezenter nie rzucał słów na wiatr i zaprosił swoich obserwatorów na wspólne gotowanie live!  

- Ponieważ w teście zdrowia Nationale-Nederlanden wyszło mi, że wymagam korepetycji z właściwego odżywiania, przyjąłem wyzwanie Darii Ładochy i postanowiłem samodzielnie ugotować coć zdrowego, pożywnego i bezmięsnego. A ponieważ do głowy przychodzą mi wyłącznie naleśniki, bo nic innego w kuchni zrobić nie potrafię, zwracam się do waszej zbiorowej mądrości o pomoc - podrzućcie jakieś inspiracje, tropy, przepisy, cokolwiek - poprosił fanów - poprosił fanów.

Okazało się, że Prokop wykazał się przesadną skromnością, ponieważ poradził sobie z gotowaniem świetnie. Przepis na wegetariańskie danie pomogli wybrać mu followersi, bo grunt to wsparcie od przyjaznych ludzi. Tym samym Marcin udowodnił, że czasami niewielka zmiana w życiu wystarczy, by o siebie zadbać. 

#ZgubiłemSwojeJa

#ZgubiłemSwojeJa to kampania NationaleNederlanden, której ambasadorami zostali Marcin Prokop, Daria Ładocha, Henryk Szost oraz Aleksandra Radomska. Pod koniec listopada na ich kontach społecznościowych pojawiły się zagadkowe wpisy poszatkowane hashtagami. Okazało się, że znaczki te występują wszędzie tam, gdzie wcześniej występowało słowo "ja". Intencją akcji było zwrócenie uwagi na problem zapominania o samym sobie i o swoim JA. Regularna profilaktyka zdrowotna pozwala zadbać o zdrowie, a dobrym zabezpieczeniem na przyszłość może być ubezpieczenie od poważnego zachorowania. Natłok obowiązków powoduje stres i zmęczenie, a to może rodzić poważne konsekwencje, chociażby w postaci przewlekłych chorób.  

Zgubiłem swoje Ja
mat. promocyjne

- Prowadzimy coraz intensywniejsze życie rodzinne i zawodowe, a szalone tempo sprawia, że w natłoku obowiązków zapominamy o naszym zdrowiu - mówi Marcin Prokop. Poza sobą samym, czuję się odpowiedzialny także za swoich najbliższych, bo jeśli coś mi się stanie, to ich także to dotknie. Powinniśmy więc złapać oddech i zastanowić się, jak o siebie zadbać. Uważam, że najprostszymi rzeczami, jakie możemy zrobić dla nas samych i dla naszego dobrego samopoczucia to dieta, odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna oraz pamiętanie o regularnej profilaktyce zdrowotnej. 

Żeby dowiedzieć się, które obszary naszego życia wymagają zmian, warto wykonać Test Zdrowia Nationale-Nederlanden, tak jak zrobił to Marcin Prokop. Prezenter jest dumny z wyzwania, które podjął i jego efektów. Warto śledzić jego profil w social mediach, bo to jeszcze nie koniec.