Marcin Prokop i Daria Ładocha podjęli rzucone im wyzwania i zatroszczyli się o swoją przyszłość.

Marcin Prokop i Daria Ładocha podjęli rzucone im wyzwania i zatroszczyli się o swoją przyszłość. (fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News; fot. VIPHOTO/East News)

Marcin Prokop i Daria Ładocha "odzyskują swoje ja". Połączyli siły w ważnej sprawie

Wszystko zaczęło się od tajemniczych wpisów w mediach społecznościowych i zagubieniu cząstki "ja". Nie tylko w treści postów, ale również w codziennym życiu. Marcin Prokop i Daria Ładocha podjęli rzucone im wyzwania i zatroszczyli się o swoją przyszłość.

Dziś każdy z nas za czymś goni. Staramy się rozwijać zawodowo, na swoje barki bierzemy coraz więcej obowiązków, a to wszystko kosztem siebie. W życiu na pełnych obrotach zapominamy zadbać o zdrowie nie tylko te fizyczne, ale i psychiczne. Szczególnie teraz, w tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji. 
 
Jest to problem, który dotyka coraz więcej Polek i Polaków. Właśnie dlatego Nationale-Nederlanden postanowiło zwrócić na niego uwagę kampanią #zgubiłamSwojeJA. Jej celem było uświadomienie negatywnych skutków zapominania o swoich potrzebach, a przyłączyły się do niej nieprzypadkowe gwiazdy. Marcin Prokop, Aleksandra Radomska, Daria Ładocha i Henryk Szost w codziennej bieganinie również zapomnieli o samych sobie. 
 
- Prowadzimy coraz intensywniejsze życie rodzinne i zawodowe, a szalone tempo sprawia, że w natłoku obowiązków zapominamy o naszym zdrowiu. Poza sobą samym, czuję się odpowiedzialny także za swoich najbliższych, bo jeśli coś mi się stanie, to ich także to dotknie. Powinniśmy więc złapać oddech i zastanowić się, jak o siebie zadbać. Uważam, że najprostszymi rzeczami, jakie możemy zrobić dla nas samych i dla naszego dobrego samopoczucia to dieta, odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna oraz pamiętanie o regularnej profilaktyce zdrowotnej - mówi Marcin Prokop. 

Zgubiłem swoje Ja
mat. promocyjne


Na internetowych profilach gwiazd zaczęły pojawiać się tajemnicze wpisy, w których zostało usunięte słowo "ja". Każdy z ambasadorów podjął się również wyzwania. Cel motywował nie tylko ich samych, ale także ich obserwatorów. Marcin Prokop zgodził się zmienić swoją dietę i ograniczyć mięso, a Daria Ładocha zaczęła regularnie się ruszać. Aleksandra Radomska i Henryk Szost również postanowili zadbać o siebie i odnaleźć swoje zagubione "ja". 
 
Każdy z nich wykonał test zdrowia, który jest dostępny na stronie Nationale-Nederlanden. Wskazuje on obszary "do poprawy" i pomaga wytyczyć zdrowe nawyki. Influencerzy uświadamiali również, że regularna profilaktyka pozwala zadbać o zdrowie, a ubezpieczenie się na wypadek chorób przewlekłych (w tym cukrzycy) może być dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. W końcu natłok obowiązków powoduje stres i zmęczenie, a to może rodzić poważne konsekwencje. 
 
Każdy z nas może zainspirować się zdrowymi nawykami proponowanymi przez Prokopa czy Ładochę. Gwiazdy jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa i z pewnością dalej będą motywować do profilaktyki zdrowotnej! Koniecznie śledźcie internetowe profile gwiazd.