Kto zostanie Liderem Rekrutacji?

Kto zostanie Liderem Rekrutacji? (Shutterstock)

Jesteś rekruterem? Zostań Liderem - weź udział w konkursie

Pracujesz w branży HR, a prowadzenie rekrutacji jest spełnieniem twoich zawodowych marzeń? Gratulacje, jesteś szczęściarzem! Teraz możesz zawalczyć o miano lidera w swojej profesji. Wejdź na stronę www.knowhow2021.pl i weź udział w konkursie "Liderzy Rekrutacji".

W czwartym kwartale 2020 roku można to powiedzieć głośno: COVID-19 jest stymulatorem cyfryzacji. I choć już wcześniej wiele obszarów rzeczywistości przenieśliśmy do Internetu, teraz jest tam także nasze życie zawodowe. Nic więc dziwnego, że także rozmowy rekrutacyjne coraz częściej są prowadzone zdalnie. 
 
Właśnie w tej dynamicznej sytuacji momencie wystartowała pierwsza edycja konkursu "Liderzy Rekrutacji", organizowanego przez OLX Praca. Mogą w nim wziąć udział pracownicy branży HR i employer brandingowej, rekruterzy, pracodawcy, agencje (pracy tymczasowej, zatrudnienia, reklamowe) oraz headhunterzy. Jury wybierze zwycięzców w trzech kategoriach. Liczy się pomysł, nieszablonowe myślenie i efekty. 
 
- Zależało nam na tym, by do tematu rekrutacji podejść w świeży sposób. "Liderzy Rekrutacji" startują w bardzo trudnym czasie, kiedy rekruterzy zostali de facto zmuszeni do tego, by działać nieszablonowo i wyjść z utartych schematów, myśląc o potencjalnych pracownikach. Drastycznie zmieniły się realia, żyjemy w nowej rzeczywistości i także proces poszukiwania pracowników powinniśmy zinterpretować na nowo. To dlatego kategorie, z których zbudowaliśmy plebiscyt, są mało oficjalne. Chcemy sprawdzić, co najciekawszego dzieje się na HR-owym rynku, docenić tych najodważniejszych, najbardziej innowacyjnych. Razem z członkami jury wierzymy też, że kreatywność i innowacyjność to klucze nie tylko do skuteczności, ale także do zmieniania świata na lepsze - podkreśla Tomasz Grzechnik, szef kategorii Praca w OLX. 
 
Konkursowe kategorie to: 
 
Innowacyjność - ta konkurencja jest dla ciebie, jeśli lubisz prowadzić kampanie rekrutacyjne w nietypowych miejscach lub w nowatorski sposób wykorzystujesz tradycyjne metody rekrutacyjne. 
 
Kreatywność - w tej kategorii eksperckie jury oceni pomysłowe i oryginalne kampanie rekrutacyjne, odbiegające od standardowego procesu pozyskiwania pracowników. Wyróżniasz się na tle konkurencji? Zgłoś się do konkursu! 
 
Efektywność - jeśli natomiast twoje działania charakteryzują się wysoką skutecznością i zawsze potrafisz zrealizować założone cele na satysfakcjonującym poziomie, powinieneś zgłosić się do konkursu właśnie w tej kategorii.

Dwa etapy  

Rywalizację podzielono na dwa etapy. Pierwszy to głosowanie online, którego efektem będzie wyłonienie trzech zgłoszeń w każdej kategorii. Dziewięć najlepszych stanie się przedmiotem dyskusji jury w drugim etapie konkursu. Ostatecznie w każdej kategorii zostanie wyłoniony zwycięzca. 
 
Spokojnie! Jest jeszcze trochę czasu na zastanowienie. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.knowhow2021.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 12.11.2020 r. (do godz. 23:59). 
 
Wyniki poznamy już w grudniu, podczas konferencji "OLX Know How 2021", organizowanej w formule online.