Jak powiedzieć kocham Cię, mamo?

Jak powiedzieć kocham Cię, mamo? (Materiał promocyjny)

9 sposobów na to, jak powiedzieć "kocham Cię, mamo"

Nie codziennie mamy szansę podziękować mamie za jej miłość, troskę i poświęcenie, choć powinniśmy robić to nieustannie. 26 maja nie zapomnij powiedzieć "kocham Cię, mamo". To bez wątpienia najważniejsza kobieta w twoim życiu.

Co roku odwiedzałeś mamę z bukietem kwiatów i czekoladkami? Z pewnością sprawiło jej to wiele radości. A może do tej pory nie miałeś czasu i po prostu składałeś jej życzenia przez telefon, ale w końcu postanowiłeś zmienić tę tradycję? To jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa matka rozumiemy na ogół dopiero, gdy jesteśmy dorośli lub sami zostaniemy rodzicami. Jeśli chcesz w tym roku zrobić coś wyjątkowego dla tej niezwykłej kobiety, mamy dla ciebie kilka propozycji.   

1. Obiad z sentymentalnym deserem  

Masz dwie lewe ręce do gotowania? To nawet lepiej! Matki nie oszukasz, więc lepiej zrezygnuj z zakupu gotowego dania. W internecie z pewnością znajdziesz prosty przepis na miarę swoich możliwości. Uwierz - mama na pewno doceni twoje wysiłki i kreatywność. Zapraszając ją do siebie, poproś o zabranie kilku rodzinnych albumów. Wspólne przeglądanie ich będzie okazją do wspomnień, a "kocham Cię, mamo" samo będzie cisnęło się na usta. 

2. Odręcznie napisany list  

Kiedy ostatni raz narysowałeś dla mamy laurkę? Zapewne lata temu. Możemy się założyć, że trzyma je jeszcze głęboko schowane w szufladzie. Teraz gdy już jesteś dorosły, możesz napisać odręcznie list do mamy. Na pewno nie będzie ci łatwo przelać myśli i uczucia na papier. Możesz zacząć od wspomnień i anegdot. Podziękowania za to, kim jest i co dla ciebie zrobiła, w końcu same będą chciały się uwolnić. Koniecznie dołącz chusteczki - morze łez gwarantowane. 

3. Ponadczasowe wyznanie miłości 
 

Mówi się, że tylko jedna rzecz nigdy nie przemija - miłość matki do dziecka. To jedyna i niepowtarzalna więź, która często tworzy się jeszcze przed narodzinami maluszka. Z okazji Dnia Matki warto docenić to, jak wiele ta kobieta zrobiła i poświęciła dla nas - w ilu rolach życiowych musiała się odnaleźć. Wyjątkowe motywy w kolekcjach marki Apart pomogą wyrazić uznanie i miłość do mamy w sposób ponadczasowy. Możesz wybrać jeden z gotowych wzorów biżuteryjnych lub wykreować własną, oryginalną kompozycję z kolekcji Charms i Beads Collection. Jaka jest Twoja mama? Co chcesz jej powiedzieć? Wyraź to z pomocą upominku biżuteryjnego z Apart, który z dumą będzie nosiła.

Nowa kolekcja biżuterii marki Apart trafi w najbardziej wyszukane gusta
Materiał promocyjny

4. Niespodziewane spotkanie  

Mamy uwielbiają chwalić się swoimi dziećmi. Spraw, aby twoja mama poczuła dumę w najmniej oczekiwanym momencie. Wiesz jak wygląda jej rytm dnia? Gdzie przebywa? Zaskocz ją w miejscu publicznym - czekaj na nią z bukietem kwiatów pod pracą lub przed osiedlowym sklepem. A może twoja mama korzysta z mediów społecznościowych? Możesz opublikować wspólne zdjęcie z dzieciństwa i napisać kilka ciepłych słów o najważniejszej kobiecie swojego życia. Nie ma się czego wstydzić. Więź między dzieckiem a rodzicem to jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Zarumieni się - zobaczysz. 

5. Ahoj przygodo!  

Może ci się wydawać, że twoja mama jest domatorką, która ludzi godzinami oglądać seriale. Tymczasem ona, jak większość z nas, na pewno chciałaby podróżować i poznawać nowe rzeczy. Spokojnie, nie musisz zaraz organizować wycieczki dookoła świata. Chodzi o to, by wspólnie spędzić czas i zrobić coś innego niż zwykle. Może pojedziecie razem na nowo otwarty pchli targ na drugim końcu miasta? Pojedziecie rowerami do lasu? Pokażesz mamie miejsca, w których lubisz spędzać czas ze znajomymi albo spróbujesz zarazić ją swoją pasją? 

6. Wspólna sesja zdjęciowa  

Kiedy byłeś dzieckiem, ona robiła ci setki zdjęć i potrafiła godzinami rozczulać się nad twoim nosem, rączką czy niesforną fryzurą. Czas, by role się odwróciły. Poproś swoją mamę, by założyła to, co najbardziej lubi i w czym dobrze się czuje. Wybierzcie różne tła, możecie też pójść w plener. Postaraj się uchwycić jej naturalne piękno. Jest zawstydzona? Spróbuj ją rozśmieszyć. Pomocne mogą być wspólne selfie. Później wspólnie wybierzcie najlepsze zdjęcia, wywołajcie je i powieście w salonie. 

7. Dokończ listę zadań 

Wiemy, że wszystkie matki są super bohaterkami, ale nawet one potrzebują czasem pomocnej dłoni. W Dniu Matki okaż jej miłość i wsparcie, wykonując kilka zadań z listy rzeczy do zrobienia. Ten przemyślany gest pozwoli jej mieć trochę nieoczekiwanego czasu dla siebie. Może trzeba coś naprawić w domu? Gdzieś pojechać? Zrobić zakupy? Coś załatwić? Drobne gesty też się liczą.

8. Skrzynia wspomnień  

Zapytaj mamę, czy posiada jakieś pamiątki z czasów twojego dzieciństwa (każda mama je trzyma!). Kupcie lub zróbcie wspólnie ozdobne pudełko/skrzynkę na różne skarby - można tam włożyć rodzinne zdjęcia, stare laurki, przedmioty kojarzące się z ważnymi wydarzeniami w twoim życiu (np. ślub, narodziny dziecka). Może gdzieś na strychu lub w piwnicy znajdzie się twoja stara zabawka lub zeszyt od matematyki? Już samo przeglądanie rupieci sprawi wam frajdę.

9. Codzienny szacunek

  

Gdy twoja mama się starzeje, może zacząć czuć, że nie ma już nic do zaoferowania. Oczywiście to nieprawda, ale każdy chce być potrzebny. zwłaszcza mama. Upewnij się, że wie, że ty i twoja rodzina nadal jej potrzebujecie. Włącz ją do swojego życia i spraw, by zawsze czuła się mile widziana. Nawet jeśli nie do końca się ze sobą zgadzacie, okazuj jej szacunek i nie ignoruj rad. Mamy, nawet gdy ich dzieci są już dorosłe i samodzielne, zawsze chcą dla swoich dzieci jak najlepiej.  
 
Nie zapomnij też powiedzieć jej po prostu "kocham Cię, mamo". Czasem najprostsze rzeczy przychodzą nam najtrudniej.