Warto celebrować chwile spędzone w domowym zaciszu

Warto celebrować chwile spędzone w domowym zaciszu (Materiał promocyjny)

Podaruj sobie kilka prostych przyjemności. Pomysły? 7 inspiracji, które zawsze działają

Życie składa się z drobiazgów. Teraz, gdy większość z nas zaszyła się w swoich domach, powinniśmy doceniać je jeszcze bardziej. To dobry czas, by zatroszczyć się o siebie.

Niezależnie od tego, czy pracodawca wyznaczył ci zdalny system pracy, czy też samodzielnie podjąłeś decyzję o pozostaniu w domu i ograniczeniu wyjść, musisz odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dla wielu osób nie jest to łatwe - może się okazać, że całodzienne przebywanie z rodziną na kilkudziesięciu metrach kwadratowych jest wyzwaniem. Szczególnie, gdy zaczyna doskwierać nuda lub pojawiają się pierwsze sprzeczki.  
 
Dlatego w tym trudnym dla wszystkim okresie warto zadbać także o swoją emocjonalną kondycję. I nie chodzi tylko o to, by zapanować nad lękiem przed ewentualnym zakażeniem i obawami o utrzymanie rodziny. Jeśli będziemy w dobrej formie, łatwiej będzie nam stawić czoła wszystkim problemom; będziemy też lepiej funkcjonować w rodzinnym gronie. Dlatego warto podarować sobie kilka prostych przyjemności. Kiedy, jeśli nie teraz? Na urlopy, wycieczki i imprezy masowe jeszcze przyjdzie czas. Zatroszcz się najpierw o siebie. 

1. Wstań godzinę wcześniej  

Brzmi absurdalnie, bo wydaje ci się, że to jest właśnie ten czas, gdy możesz się wyspać? Wczesne wstawanie, jeszcze przed resztą domowników, ma mnóstwo zalet. Nadeszła wiosna, dzień jest już coraz dłuższy, a ptaki umilają pobudkę swoim coraz śmielszym śpiewem już od wczesnego ranka. Zrób sobie aromatyczną kawę lub herbatę i wyjrzyj przez okno - przyroda budzi się do życia. Napawaj się tym widokiem, a jeśli masz ochotę możesz wyjść na spacer - oczywiście tylko wtedy, jeśli nie obowiązuje cię kwarantanna. Wczesnym rankiem spotkasz na ulicy, w parku czy w lesie raczej niewiele osób (o ile w ogóle), więc nie musisz obawiać się interakcji.

2. Podaruj sobie prezent  

To nie czas na buszowanie po sklepach? A skąd! Zakupy online też dają dużo frajdy - nie musisz spędzać długich godzin w tłumie polujących na okazje ludzi, lecz wygodnie, z ulubionego fotela możesz spełnić swoje drobne kaprysy. Paniom proponujemy wejście na stronę marki Apart - każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie, oddając się długiej przyjemności poszukiwania idealnego dodatku. Na brylanty przyjdzie jeszcze czas, a tymczasem odrobinę radości, a może i szczęścia, przyniesie lekka bransoletka z koniczyną.

3. Zrób prezent komuś bliskiemu  

Czujesz, że to nie jest odpowiedni moment, by wydawać pieniądze na siebie? Obdarowywanie innych jest równie ekscytujące. Możesz zamówić drobiazg dla kogoś ze swojej rodziny - może mamy albo siostry? Dla kobiety, której obecność w swoim życiu szczególnie doceniasz. A może jesteś wdzięczna/wdzięczny swojemu partnerowi lub partnerce za to, jak się wspieracie w tych trudnych chwilach? Zróbcie dla siebie coś miłego, coś, co podkreśli waszą więź. Kino i kolacja w restauracji odpadają i nie można też oddać dzieci na weekend do dziadków, by spędzić kilka chwil we dwoje? Może obrączka ze stali szlachetnej dla niego, a dla niej naszyjnik z sercem?


Materiał promocyjny

4. Pobudź swoją kreatywność  

Przyznajemy, to nie czas na remont mieszkania czy zakupy w sklepach wnętrzarskich (chyba, że przez Internet!), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić małe przemeblowanie. Co masz do stracenia? Może ten regał z książkami będzie lepiej się prezentował na przeciwległej ścianie? A sofa wcale nie musi stać w tym miejscu? Czasem niewiele potrzeba, by kompletnie odmienić mieszkanie. A może nawet gdzieś w piwnicy znajdzie się trochę farby? 

Dobrym rozwiązaniem pobudzającym kreatywność może być udział w ciekawym konkursie. Przy okazji wspólnej zabawy z dziećmi możesz wygrać coś dla siebie.

5. Weź długą, relaksującą kąpiel  

Ale wcześniej zrób remanent w łazience - wyrzuć kosmetyki, których od dawna nie używasz lub te, które nie przypadły ci do gustu. Wyciągnij wszystkie perełki, które trzymasz na wyjątkowe okazje - płyn lub sól do kąpieli, świeczki, odżywkę do włosów. Poproś, żeby przez godzinę nikt nie zawracał ci głowy. Żadnego pukania do drzwi i próśb o pomoc w poszukaniu zagubionego klocka. 

6. Rób codzienne zapiski 

Znajdź nieużywany zeszyt lub notatnik. Jeśli go nie posiadasz, możesz wykorzystać zwykły kalendarz. Każdego wieczoru znajdź pięć minut, by zastanowić się co miłego lub niezwykłego cię dzisiaj spotkało. Przypomnij sobie, co czułeś/czułaś, kto był przy tobie. To ćwiczenie ułatwia skupianie się na drobiazgach i docenianie ich. Uczy bycia wdzięcznym za to, gdzie się jest i co się ma. Wykonuj to zadanie codziennie, przez kilka tygodni. Możesz zaglądać do swoich notatek w słabszych momentach, dla poprawy nastroju. 

7. Celebruj posiłki  

Ile razy zastanawiałeś się, skąd bohaterowie seriali obyczajowych mają czas, by rano w spokoju jeść śniadanie przy stole w gronie wszystkich domowników? Zachodziłeś w głowę, komu się chce wykładać na półmiski wędlin i serów, kroić pomidory i ogórki, szykować kakao i jajka na miękko? A dlaczego by nie wprowadzić takiego zwyczaju? Dlaczego nie wyjąć odświętnej zastawy stołowej i nie jeść wspólnie z rodziną uroczystego śniadania lub obiadu? Nic tak nie scala rodziny jak wspólne posiłki i rozmowy przy stole.