Okazywanie uczuć bliskiej osobie jest ważne na co dzień, nie tylko od święta

Okazywanie uczuć bliskiej osobie jest ważne na co dzień, nie tylko od święta (Materiał promocyjny partnera)

10 prostych sposobów na okazywanie uczuć. W walentynki i na co dzień

Miłość trzeba pielęgnować, ale nie potrzebuje ona wielkich gestów i spektakularnych prezentów. Życie składa się z drobiazgów, miłość także.

Osoby, które kręcą nosem już na samo słowo walentynki mówią, że miłość należy okazywać na co dzień, a nie tylko od święta. I trudno się z nimi nie zgodzić. Jednak większość osób, które 14 lutego kombinują, jak sprawić przyjemność ukochanemu lub ukochanej, na ogół także w ciągu roku stara się w prosty sposób okazywać swoje uczucia. Bo nawet jeśli on przynosi kwiaty trzy razy w roku, to trzeba mu przyznać, że w soboty robi rewelacyjne śniadania do łóżka. Gdy robi zakupy, zawsze pamięta o ulubionym rarytasie partnerki. Z kolei ona stawia mu na stole kubek ciepłej herbaty, gdy widzi, że ten musi pracować do późna.

Jeśli zrobiłeś właśnie rachunek sumienia i okazało się, że jednak zdecydowanie za rzadko okazujesz miłość swojej drugiej połówce, podpowiadamy, jak to zmienić. Oto kilka prostych sposobów.

1. Daj 100 procent siebie

Pamiętasz, jak byliście na pierwszej randce? Jak w pełnym skupieniu słuchaliście swoich opowieści o trudnym dniu w pracy? Jak oboje śmialiście się z historii z dzieciństwa i czasów licealnych? Albo jak ona zaskoczyła cię wspomnieniem o pierwszym samotnym wyjeździe bez rodziców lub nieudanym związku? Byliście w siebie zapatrzeni. Wsłuchiwaliście się w każde słowo, okazywaliście zainteresowanie. Czy dziś słuchacie się równie uważnie? A może jednocześnie zdarza wam się przeglądać internet, oglądać telewizję lub przekładać rozmowę na jutro? Następnym razem postaraj się dać znać partnerce lub partnerowi, że jest dla ciebie najważniejsza lub najważniejszy. Pokaż, że potrafisz skupić się na rozmowie.

2. Pokaż, że myślisz

Obecność i dostępność dla partnera są niezbędne, aby związek mógł się rozwijać i rosnąć w siłę. Nie zawsze jednak możemy spędzać ze sobą tyle czasu, ile byśmy chcieli. Trzeba przecież chodzić do pracy, a ta często powoduje, że ludzie dosłownie mijają się w drzwiach. Wysyłanie wyznań miłości jest dobrym pomysłem, ale to nie jedyny sposób, by pokazać, że myśli się o drugiej osobie. Tym, co najbardziej nas scala, jest dzielenie się smutkami i radościami. Widziałeś zabawnego mema? Twój współpracownik zrobił coś głupiego? Napisz o tym swojej partnerce lub partnerowi.

3. Zostaw romantyczną (lub zabawną) wiadomość

Odręczne pisanie liścików nie jest dziś powszechne. Przecież można napisać wiadomość lub wysłać SMS. Jednak słowo pisane odręcznie, choćby na paragonie czy samoprzylepnej karteczce, ma w sobie wielką moc. To naprawdę nie muszą być kilkustronicowe eseje o tym, jak bardzo cenisz sobie obecność tej drugiej osoby w twoim życiu. Wychodząc rano do pracy, możesz napisać, że życzysz jej miłego dnia. Albo, że w sumie to uwielbiasz, jak w nocy zabiera ci kołdrę. A może po kryjomu wpiszesz coś do jej kalendarza? Na pewno uśmiechnie się do ciebie, gdy nieoczekiwanie w pracy trafi na twoje zapiski.

4. Publicznie okazuj uczucia

I nie mówimy tu wcale o ostentacyjnym i wzbudzającym w innych ludziach dyskomfort okazywaniu uczuć. Ściśnięcie dłoni w czasie zakupów, czy pocałunek w policzek podczas oczekiwania na autobus to miłe gesty, które często dają większego kopa niż nawet najbardziej namiętny całus.

Okazuj uczucia w tak często, jak to możliwe
Materiał promocyjny partnera

5. Kup spontaniczny prezent

Ważne, by było to coś, co będzie tylko dla niej lub dla niego. Warto nieustannie słuchać naszych partnerów, ponieważ mniej lub bardziej świadomie komunikują nam, czego potrzebują. Czasem jednak nic nam nie przychodzi do głowy, a wtedy najlepiej sprawdzą się pewniaki. W przypadku kobiet będzie to z całą pewnością biżuteria. Nawet jeśli nie nosi jej na co dzień, większość lubi posiadać piękną i gustowną biżuterię, która doskonale dopełnia kreację na wielkie (i małe) wyjścia. Motyw serca jest dla ciebie oklepany? To nic! Zerknij na przepiękną kolekcję z liściem monstery marki Apart.

Delikatny, złoty naszyjnik, który błyszczy na jej szyi, może być nie tylko romantycznym wyznaniem miłości, ale także swoistym talizmanem, który będzie jej przynosił szczęście. A gdy w trakcie zabiegane dnia przejrzy się w lustrze, z pewnością pomyśli o tobie.

Szukając upominku dla pana, panie nie powinny omijać sklepów z biżuterią. Nawet jeśli twój partner zarzeka się, że nie będzie nosił żadnych błyskotek, szybko zmieni zdanie, gdy zobaczy linię Star Wars marki Apart lub niezwykle modne dodatki Aztorin.

Co wybierzesz dla swojego ukochanego? Brelok z Lordem Vaderem? A może spinki do mankietów ze Szturmowcem?

6. Nie bój się porozmawiać o fantazjach

Mówi się, że seks nie jest najważniejszy. To prawda, ale pod warunkiem, że wszystko w tej sferze w porządku. Gdy coś zaczyna zgrzytać, życie erotyczne potrafi rzucić cień na relację między partnerami i wywrócić ich prozę życia do góry nogami. Jeśli czujesz, że macie w tej kwestii lekcję do odrobienia i dawno nie rozmawialiście o swoich potrzebach i fantazjach, walentynki mogą być idealnym momentem, by znów między wami zaiskrzyło.

7. Okaż wdzięczność

Łapiesz się na tym, że pewne rzeczy zaczynasz traktować, jako pewnik. Nie robi na tobie już wrażenia, że ona zawsze szykuje wyśmienity obiad i doskonale wiesz, że o wszystkim pamięta? Postaraj się regularnie okazywać wdzięczność i doceniaj najdrobniejsze gesty. To dotyczy obu stron. Twój partner jest "złotą rączką" i dzięki jego umiejętnościom nigdy nie trzeba wzywać fachowca? Doceń to miłym słowem.

8. Przeżyjcie coś razem po raz pierwszy

Zapewne każde z was ma jakąś swoją pasję, którą realizuje w wolnych chwilach. I świetnie, bo w każdym związku przyda się czas na oddech i tęsknotę. Może moglibyście także robić coś razem? I nie chodzi o to, byście nawzajem zarazili się swoim hobby, choć i to jest wspaniałe. Pomyślcie, czego moglibyście spróbować wspólne. Nowe, zupełnie nieznane doświadczenie, przeżywane we dwoje, pozwoli wam zobaczyć partnera w innej odsłonie. Stawianie czoła wyzwaniom scali wasz związek, a okazywanie wsparcia przy pokonywaniu trudności jest doskonałym sposobem, by okazać miłość.

9. Serdecznie się witajcie

Na ogół jest tak, że jedno z nas wcześniej wraca do domu. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która czeka na partnera, czy tą, która wraca późno, poświęć chwilę, by czule przywitać się z partnerem. To doskonały moment, by się przytulić i pocałować.

10. Okazuj miłość w drobnych gestach

Tu ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia i. znajomość partnera. Jesteście ze sobą długo? Z pewnością wiesz, jakich domowych czynności wprost nienawidzi wykonywać twój partner. Może weźmiesz je na swoje barki? A jakie drobiazgi doceni? Lubi rano w spokoju napić się kawy? Spraw, by kuchnia nie odstraszała wyglądem, a czajnik był pełny wody, którą wystarczy zagotować. Śniadanie do łóżka jest miłym i romantycznym gestem, ale jeśli nie potrafisz gotować, a jajecznica lub parówki z wody wydaje ci się nie na miejscu, możesz po prostu pójść rano po świeże i pachnące bułki. Poza tym pamiętaj, że kanapka zrobiona przez kogoś innego zawsze smakuje tak jakoś lepiej. Nawet jeśli to tylko ser, szynka i pomidor.