Zacznij od slow food

Zacznij od slow food (Shutterstock)

Zacznij od slow food. Gotuj nowocześnie we własnej kuchni

Jesteś tym, co jesz - powiedzą jedni. My pójdziemy krok dalej. Powiedz, jak karmisz siebie i swoich bliskich, a powiemy ci, co jest dla ciebie ważne w życiu.

Wszyscy żyjemy dziś w biegu, a świat dodatkowo promuje tę postawę. Możemy zaciągnąć szybki kredyt, wziąć udział w "speed dating", a po drodze wskoczyć jeszcze do lokalu z fast foodem. Wszystko robimy w biegu i często byle jak. Kryzys musi nastąpić wcześniej czy później. Jesteśmy zmęczeni, często pogrążeni w depresji i otyli. Rozwiązaniem może być skandynawska postawa bycia "slow".

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Bzdura!

Wyobraź sobie szwedzki dom. Jak opisać go w kilku słowach? Prostota, skromność, niechęć do przesady, naturalność, funkcjonalność, solidność, spokój. A wszystko to w nowoczesnym wydaniu. Coraz częściej odchodzimy od tempa życia ludzi z Zachodu i szukamy chwili oddechu. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz w ostatnim czasie nie słuchał któregoś z popularnych trenerów, którzy nawołują do bycia "tu i teraz", wsłuchania się w siebie, zatroszczenia o swój organizm, zacieśniania więzów z najbliższymi i celebrowania wspólnie spędzanych chwil. Przełączenie się z trybu "fast" na "slow" jest procesem. Wprowadzanie zmian warto jednak zapoczątkować z przytupem, właśnie od "slow food". Bo nie tylko jesteś tym, co jesz. To, jak wygląda twoje życie, w dużej mierze zależy także od tego, jak i z kim jesz.

Zdrowe odżywianie to jedno

"Slow food" wiąże się z eliminacją żywności przetworzonej i sięganiem po naturalne, a najlepiej lokalne produkty. Stawianie na jakość, a nie ilość, ale także promowanie stylu życia harmonizującego z naturą. Dbanie o to, by dostarczać organizmowi wszystkich, niezbędnych do jego funkcjonowania, składników odżywczych. Gotowanie w domu, najlepiej wspólnie z rodziną - bez pośpiechu i chodzenia na skróty. Dokonując świadomych wyborów konsumenckich i mądrze komponując swoje posiłki, możemy uchronić się przed szeregiem chorób cywilizacyjnych, wynikających nie tylko ze złego odżywiania, ale także pozostałych elementów życia w trybie "fast".

Celebrowanie posiłków to drugie

Wspólne spożywanie posiłków jest czymś, co w sposób niepowtarzalny scala rodzinę i pomaga utrzymywać bliskość. Karmienie innych osób jest przejawem troski, a bycie razem towarem deficytowym. Powiesz zapewne - brzmi świetnie, jeśli ktoś potrafi gotować i naprawdę ma na to czas. Teoretycznie prawda. Dlatego też warto postawić na nowoczesne urządzenia, które w sposób intuicyjny przyrządzą najlepsze dania za ciebie. Bo nie sztuką jest spędzić kilka godzin, gotując. Sztuką jest gotowanie bez wysiłku, które daje więcej przyjemności i możliwości, a także pozwala na odkrywanie smaków i przeżywanie nowych doświadczeń kulinarnych. Wspólnie z rodziną.


Wspólny czas z rodziną możesz spędzać w kuchni. fot. materiał partnera

Daj sobie pomóc

Dobrym rozwiązaniem może być tutaj nowa, intuicyjna linia urządzeń Electrolux, która została zaprojektowania z myślą o ludziach chcących żyć lepiej, pełniej, świadomiej. Zastosowanie nowoczesnych technologii gwarantuje wspaniałe efekty za każdym razem, gdy tylko zechcesz coś upichcić. I uwierz, że twoje umiejętności kulinarne nie muszą odgrywać głównej roli. To urządzenia, które potrafią dostosować się do ciebie, co przekłada się na wygodniejsze gotowanie i oszczędność czasu. A jeśli dodatkowo cieszą oko prostym, ale wyrafinowanym wzornictwem, to czego chcieć więcej?

Intuicyjne sprzęty Electrolux są odpowiednie nie tylko dla osób zapracowanych i chcących lepiej się odżywiać. Będą doskonałym rozwiązaniem dla kulinarnych nowicjuszy, którzy chcieliby na co dzień jeść tak, jakby stołowali się w najlepszych restauracjach. Dzięki swojej precyzji i funkcjonalności, zaawansowane technologie nie zawiodą także pasjonatów gotowania.

Piekarniki parowe z funkcją Steamify ® sprawiają, że ty ustawiasz temperaturę, a urządzenie automatycznie dobierze optymalną ilość pary, dostosowując wszystkie parametry pracy tak, by uzyskać pożądany efekt. To innowacyjne rozwiązanie pozwala zachować optymalną wilgotność potrawy i niepowtarzalny smak, bez posiadania specjalistycznej wiedzy gastronomicznej. Rzuca także nowe światło na pojęcie "gotować na parze". Owszem, dalej jest to synonim najzdrowszej obróbki termicznej, ale już nie "bez smaku".

Chcesz gotować samodzielnie? Ryba? Krwisty stek? Wyobraź sobie, że bezprzewodowa termosonda mierzy temperaturę wnętrza potrawy, komunikuje się z płytą indukcyjną i steruje temperaturą. Brzmi jak fragment filmu science fiction? A to jedynie opis twojego nowego, prywatnego szefa kuchni - płyty SensePro®. Gotowanie, smażenie i duszenie nigdy nie było łatwiejsze. Teraz ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. To innowacyjne urządzenie nie tylko ugotuje za ciebie, ale także może nauczyć cię kulinarnego kunsztu. Pozwolisz odkryć swój potencjał?


Gotuj razem bliskimi fot. materiał partnera

Mindfulness od kuchni

Modne ostatnio słowo, w skrócie oznaczające trening uważności, mający na celu koncentrowanie się na bodźcach wewnętrznych i zewnętrznych, występujących tu i teraz, jest tym, czego wszyscy dziś potrzebujemy. "Mindfulness" nierozerwanie wiąże się z życiem w stylu "slow". Wprowadzenie jednego i drugiego do swojej kuchni jest doskonałym początkiem zmian na lepsze.

Wszystko super, ale kto pozmywa?

Czar prysł? Nie, magia zaczyna się dopiero ze zmywarką Electrolux QuickSelect®. Nie bez powodu system ten zdobył prestiżową nagrodę iF Design Award. Koniec ze zgadywaniem, jakiego programu mycia należy użyć. Ty masz określić jedynie czas, w którym naczynia mają zostać umyte. To twoja zmywarka ma się dostosować i stanąć na wysokości zadania. I staje, uwierz.

Miłośnicy technologii nie obejdą się smakiem. Szereg dodatkowych funkcji pozwala precyzyjnie sterować urządzeniem np. w przypadku silnych zabrudzeń lub wyjątkowo delikatnego szkła.

Natomiast zmywarka z systemem ComfortLift® jest dosłownie umiłowaniem ergonomii. Koniec z gimnastyką nad koszem i ćwiczeniem umiejętności gry w Tetrisa z zamkniętymi oczami. Zmywarki z tej serii oferują mechanizm ułatwiający dostęp do naczyń, dzięki czemu ich wkładanie i wyjmowanie jest proste i bezpieczne. Dolny kosz można podnieść na dowolną wysokość.

Przyznasz, że prościej i przyjemniej już się nie da.


Nowoczesna zmywarka pomoże w kuchennych porządkach fot. materiał partnera